Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kaido Saak – sellest aastast EELK Mihkli Miikaeli koguduse õpetaja

03.05.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Alates käesoleva aasta algusest teenib EELK Mihkli Miikaeli kogudust õpetaja Kaido Saak. Teenistused Mihklis on iga kuu 2. ja 4. pühapäeval kell 14.00.

Kas oled siinse kandiga ka varasemast ajastseotud olnud?

Paberite järgi olen Mihkli koguduse õpetaja 2006.aasta algusest. Siiani on minu õpetajaks olemine siin olnud küll rohkem formaalset laadi, piirdudes peaasjalikult jõuluõhtu teenistuse pidamisega Pikavere palvemajas. See on kujunenud üheks eriliselt südamelähedaseks paigaks.

Siin on veel mitmeid kohti, mis on minu jaoks olulised, kuhu olen tahtnud ikka ja jälle tagasi tulla. Üks nendest on kindlasti Soontagana.  Ligi paarkümmend aastat tagasi alustasime seal Karuse koguduse sõpradega pööripäeva palvuste pidamist. Viimased aastad oleme seal käinud igal Suurel Reedel. Samuti meeldib aeg-ajalt läbi sõita tee, mis  tuleb Mihklisse Vigalast üle Avaste mäe läbi Parasmaa. 

Elan siin naabruses Kirbla kihelkonnas Võhma külas. Kihelkonna piir on kodutalust mõne kilomeetri kaugusel ja nõnda pole Mihkli minu jaoks päris võõras kant kunagi olnud. Mihkli küla Saare talu on minu vanaema sünnikodu ning Mihkli surnuaias puhkavad mitmed esivanemad.   

Kuidas jõudsid kirikuõpetaja kutsumuseni? 
        
Ka see on tegelikult seotud Mihkliga. Siinse koguduse õpetaja Gustav Maarand oli Kirbla koguduse õpetajana minu vanaema matustel. Rääkisime seal nendest jumalariigi asjadest pikemalt ja tema soovitaski mul teoloogiat õppima minna. Olin ka enne seda vaimsete asjade vastu huvi tundnud, aga sellest kohtumisest sai alguse minu tõsisem side kirikuga.               

Milliste küsimustega võib Sinu poole pöörduda? Millal inimesed kirikuõpetajaüles otsivad?  
       
Kindlasti võib pöörduda alati igasuguste küsimustega, iseasi kas mina kõigile alati vastuseid tean. Olen täheldanud, et sageli on hingeelu puudutavad küsimused peidetud argiste küsimuste varju. 

Kuidas leida osadust Jumalaga väljaspool kirikut?      
     
Kindlasti on võimalik leida osadust Jumalaga ka väljaspool kirikut, aga õnneks on Mihklis kirik olemas. Usun, et ka kohal on siiski Loojaga suhtlemise seisukohalt oluline tähendus. Mihkli kirik ja Pikavere palvemaja on selle jaoks kindlasti head paigad. Iga inimese tee Jumalani on erinev, kuid esmaselt on vaja selleks vaikseks jääda ja enda sisse vaadata.  

Edasi loe Delfist.

Valmistage Issanda teed; vaata, Issand Jumal tuleb jõuliselt! (Js 40:3a,10a)