Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Kai Petteri Lappalainen ja Margus Sardis: jumalast, vene hingest ja raskest algusest

13.04.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Kaks meest Kai Petteri Leppalainen ja Margus Sardis veavad õigeusklikul Lasnamäel esmakordselt ajaloos luteri kogudust. Intervjuus räägime venelaste ja eestlaste erinevusest, Jumalast ja koguduse raskest algusest.

Oleme Lindakivi kultuurikeskuse konverentsisaalis, kus hetkel oma tegevusi läbi viite. Palju on kogudusse inimesi vaja, et saaks päris oma kiriku valmis ehitada?

Margus Sardis: Selleks on vaja palju inimesi, koguduse finantsidest päris kindlasti kirikut valmis ei ehita. Selleks tulevad ikkagi sõpruskogudused appi ja selles protsessis on mitmeid osapooli. Meil on praegu raske isegi igapäevaselt üürida vajaminevaid ruume. Pikas perspektiivis selline konverentsisaalis kokkusaamine jätkusuutlik ei ole. Tööd oleks vaja rohkem teha ja selleks ongi ruume ning inimesi vaja.

Mustamäelased, kes valmistuvad kiriku ehitamiseks, hoiatasid meid ja soovisid rahulikku meelt. Nad ütlesid, et mitu aastat ei toimu midagi. «Nii nagu olete praegu, olete veel mitu aastat, aga mingil hetkel hakkavad asjad liikuma. Kohe ja kiiresti ei juhtu midagi,» ütlesid nad.

Lasnamäel on luterlastel keeruline, sest siin on väga suur õigeusu kogukond. Kuidas plaanite neid inimesi veenda?

Kai Petteri Lappalainen: Ma arvan, et konkurents ei ole õige sõna. Me võime hea meelega palvetada õigeusu kiriku eest ja õnnistada nende tööd. Ma usun, et Lasnamäel elab palju inimesi, kes otsivad teed jumala juurde. Kui nad seda seal (õigeusu kirikus – toim.) ei leia, siis ehk leiavad nad selle siin.

Edasi loe Postimehest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)