Esileht » Uudis » Uudised »

Kahetsusväärne juhtum Annas

29.03.2019 | | Rubriik: Uudised

Anna_prügi_1Pühapäeval, 24. märtsil andis Järva praostkonnas tegutsev Anna kogudus Facebooki lehel teada, et on juhtunud kahetsusväärne lugu. Nimelt on Anna kiriku juures oleva surnuaia biojäätmete prügikonteinerisse toodud suures mahus ehitusjäätmeid. Kalmistu kuulub kogudusele, ent prügivedu finantseerib Paide linn.
Anna koguduse juhatuse esimees Peep Heinaste ütles Eesti Kirikule, et tegemist polnud esimese sarnase juhtumiga, ent siiani pole kogus nii suur olnud. „Sellist kogust ehitusprügi ei too käru või sõiduautoga, selleks pidi kasutatama ilmselt väiksemat kastiga autot,“ ütles ta nördinult.
Esmaspäeval käis koguduse hooldajaõpetaja Lea Heinaste koos Paide linna keskkonnaspetsialistiga olukorda kohapeal üle vaatamas. Ta ütles, et probleemi avastades jäi ta täiesti tummaks: „See on väga kurb lugu. Ei mäleta, et isegi nõukogude ajal oleks keegi surnuaia prügikasti selliselt ära kasutanud. Varem on toodud televiisoreid, riideid, nuge-kahvleid … Surnuaeda võiks ju siiski pühaks pidada!“ Ta lisas, et inimesed ilmselt ei tea, et Anna külas on võimalik tasuta ehitusjäätmeid ära anda. OÜ Scanwastes võetakse vastu erinevaid ehitus-, lammutus-, tootmisjäätmeid (puit, metall, kile, plast, papp ja paber), autorehve, kivimeid. Praegu on nimetatud firma lubanud tasuta jäätmed surnuaia prügikastist ära viia.
Lõpetuseks ütles õpetaja Heinaste: „Mis tehtud, see tehtud, ent tahaksin, et sellist asja enam ei juhtuks!“
Kätlin Liimets

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)