Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kahesugune külv

02.02.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jeesus räägib tähendamissõna külvajast, kes külvab oma seemet põllule. Aga ka tema vastane külvab oma seemneid. Mõlema külvatud seeme kasvatab vilja, kuid inimene ei suuda alati vahet teha, kust läheb piir Jumala ja kurjuse riigi vahel. Alles aegade lõpul eraldab Jumal terad sõkaldest ning hea halvast.
Seega on usklikul inimesel võimalus usaldada Jumalat ja loota Tema peale. Me inimestena ei suuda mõista palju asju siin maailmas. Nii on raske otsustada teiste inimeste üle ja alati on võimalik, et teeme valesid otsuseid.
Seepärast on õige usaldada Jumalat, kes teab kõike ja näeb kõike. Meie jaoks aga võib kehtida põhimõte «kes ei ole meie vastu, on meie poolt».
Hea külv kannab alati ka head vilja. Põllul kasvab vilja seas ikka ka umbrohtu, kuid seda ei saa sealt välja kitkuda, sest siis võib ka hea vili ühes umbrohuga eemaldatud saada. Alles lõikuse järel eraldatakse umbrohi heast viljast.
Seega on siin maailmas nii palju erinevaid külve ja selle maailma lõpus otsustab Jumal, mis on hea ja mis halb. Usklikud saavad praegusel hetkel taluda üksteise nõrkusi ja oodata kannatlikult Jumala lõikusaega, usaldades kõiges Issandat. Siis tuleb esile hea külv ja elus esile tulnud hea vili.
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)