Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kahesugune külv

05.02.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

«Mida külvad, seda lõikad», ütleb vanasõna. Tänapäeva maailmas on küllalt keeruline teada, mis kasvab seemnetest, mida maha külvatakse, sest need on kellegi teise kasvatatud. Tulemus on näha alles siis, kui midagi välja sirgub. Vahel ei sirgu midagi, siis on seemned halvad. Mõnikord kasvab midagi head, mõnikord on tulemus kasin.
Nii on ka selles maailmas. Küllalt raske on leida piiri Jumala ja kurjuse riigi vahel. On palju sellist, milles me kahtleme ega saa olla kindlad, kas see on Jumalast või mitte. Ja võibolla ongi hea, kui me ei tea kõike, kui meil pole kõigile küsimustele selgeid vastuseid. See paneb mõtlema ja otsima ning endalt küsima, milline on mingis olukorras õigeim tee. Me ilmselt ei saa olla siin otsustajaks. Alles aegade lõpul eraldab Jumal terad sõkaldest ning hea halvast. Otsustaja õige ja väära suhtes on Jumal, mitte inimene.
Ometi võime meiegi vaadata, millised tagajärjed on sõnadel ja tegudel. Sageli võime näha kurjust, pahandust, enesekesksust. Sellised viljad pole Jumala riigi viljad. Jumala riigi viljaks on headus, armastus, rahu.
Seepärast tuleb lasta Jumala sõnal meie sees tööd teha. Jumala sõna annab hea vilja. Maailm pole täiuslik, aga usklikud suudavad taluda üksteise nõrkusi ja oodata kannatlikult Jumala lõikusaega.
Kaido Soom

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)