Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kahe maa kodanik ehk kristlik noortefestival

15.08.2012 | | Rubriik: Kirikuelu


Kambja külas võis 5.–8. juulini näha kiriku juures tegutsemas üle saja noore, kes olid kogu Eestist kohale tulnud kristlikule noortefestivalile Järgmine Peatus.
Tänavune JäPe on arvult juba 23. Neljapäeval vihmaga kohale jõudnute südames säras päike. Tundsin, et Jumal on kohal selles paigas ja tegemas midagi imelist nende päevade jooksul.
Minu jaoks oli see kolmas JäPe. Kahe aasta tagune ja minu esimene kristlik noortefestival aga on ja jääb minu jaoks kõige erilisemaks, sest sel korral kogesin imeliselt Püha Vaimu puudutust ja sealt algas minu kristlasetee. Mu südames põles lootus, et ehk sel aastal juhtub kellegagi samamoodi. Ma ei tea, kas nii läks, kuid puudutatud said noored kindlasti.
JäPe on arvatavalt üks aasta oodatuim sündmus noortele, see on koht, kus kristlasnoored kokku saavad, et üheskoos kiita ja ülistada Jumalat, kuid sinna tulevad ka mittekristlased, kes tahavad osa saada sellest rõõmust ja armastusest, mida kristlased jagavad – viimane väide pärineb ühelt tüdrukult mu väikegrupist.
Festivali programm oli väga hästi üles ehitatud ja kõik toimis eeskujulikult. Korraldajad, kes olid juba kolm päeva varem kohal ettevalmistusi tegemas, olid suurepärast tööd teinud. Programmijuhid Teet Kaur ja Anna-Liisa Saavaste tegutsesid väga kaasahaaravalt.
Päevakavas oli alati hommiku- ja õhtuprogramm, mis täideti väga heade kõnelejatega (Andrus Mõttus, Helari Hellenurm, Bård Norheim jt), mängude ja ülistusmuusikaga Houseband’i poolt, õhtuprogrammis olid ka esinejad, sel aastal Maria Gertsjaki bänd, Flammo ning Living Stone’i ja Pilistvere koor.
Päevakavva mahtus ka piiblitund, väikerühma- ja spordiaeg, Vembu-Tembu turg, kus sai osta noorte pakutavaid teenuseid, näiteks massaaži, mootorrattasõitu, küünte lakkimist jne. Vembu-Tembul kogutud tulu 218,60 eurot läks Kambja noortekeskuse toetuseks. Päev lõppes õhtupalvusega kirikus. Oli  ka JäPe oma raadio, mis oli täis head muusikat ja nalja. Seda sai elavas esituses kuulata ja vaadata peasaalist ning samal ajal sõpradega Ingli kohviku head burgerit nautida ja mänge mängida.
Mulle meeldis kõige enam see, et sain võimaluse olla väikegrupi juht, meil oli noortega hea aeg. Meeldis, kuidas programm ajaliselt toimis, alustatigi siis, kui märgitud kellaaeg saabus. Kõnelejad olid kõik väga head, kuid lemmikuks kujunes viimase päeva jumalateenistusel kõnelnud praost Thomas Vaga. Meeldis ka ühel õhtul toimunud talendi-show, kus paljud noored julgesid näidata oma andeid – see oli võimas.
Kui nimetada üks asi, mis mulle ei meeldinud, siis oli see telgis magamine. Samas on see ka omamoodi elamus ja kuulub ikka laagri juurde. Kindlasti oli see paljude noorte jaoks äge, sest sai sõpradega koos kaua üleval olla ja naerda, lõbus oli ka sellepärast, et ringi käisid öövalvurid, kes pidevalt manitsesid – noorte jaoks oli see põnev.
Mulle meeldis väga ka JäPe raadio, sest tegijad oskasid seda, mida tegid.
Kambja on hästi ilus koht, kuid minu meelest kuulub JäPe Pilistverre, mis on seni noortefestivali toimumispaikadest mu lemmik.
Järgmine peatuspaik ongi Pilistveres. Kui Sa ei ole veel kunagi JäPel käinud, tule järgmine aasta kindlasti, see on koht, kus sõpradega olla või uusi sõpru leida. Saa osa vägevast kristlasnoorte festivalist, me ootame sind!
Mari-Liis Lootus
Tallinna Peeteli kogudusest

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)