Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Kaduvad ja kadumatud aarded

25.05.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Üks varanduse kogumise põhjusi seisneb selles, et see pakub inimesele turvatunnet. Nii räägitakse, et inimesel on hea, kui tal on väike rahavaru juhuks, kui elus peaks midagi juhtuma. Ka riik suunab inimesi säästma, nii näiteks peaksid pensionisambad kindlustama hakkamasaamist pensionieas. Kindlustades oma kodu kindlustusfirmas kahju eest, suudame vähendada riske. Tulevikule mõtlemine on oluline.
Samas on maine varandus vägagi sageli kaduva loomuga. Nõukogude ajal kogutud suurest varandusest, mis seisis pangaarvel, on alles jäänud vaid mõned kümned või äärmisel juhul mõnisada eurot, mida ei saa nimetada varanduseks. Ning kui lugeda kindlustustingimusi, siis leiab seal mitmeid juhte, mil kindlustus ei kehti. Maine aare võib kergesti kaotada oma väärtuse.
Kadumatu aare on seotud usuga. Selle väärtus kasvab siis, kui kõige muu väärtus siin maailmas langeb. Usk kannab inimese läbi elukriiside, annab lootust ka siis, kui kõik näib lootusetu. Isegi haigustes ja surmas kannab usk inimest. Ning usklik saab surmast usu kaudu ellu.
Kui maiseid aardeid saavad vaid vähesed, siis usuaarded on saadaval kõigile ja täiesti tasuta. Jumal pakub meile ristimise kaudu oma lapse staatust. Usu kaudu võime tema poole pöörduda ja elu õigesti elades endale taevasse varandust koguda.
Kaido Soom

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)