Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kaarli koguduses uus diakon

19.04.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Jutlustab vastne diakon Kevin Kirs. Internet

7. aprillil sai EELK taas rikkamaks ühe vaimuliku poolest – Tallinna Kaarli kirikus peetud jumalateenistusel pühitseti diakoniametisse Kevin Kirs.

Pühitsejaks oli peapiiskop Urmas Viilma, teda assisteerisid Ove Sander ja Jaak Aus.
25aastane Kevin Kirs on kuuest 19. veebruaril diakonieksami sooritanust noorim. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli usuteaduskonna bakalaureusekraadiga ning õpib praegu usuteaduse instituudis magistrantuuris. Samal ajal omandab Kirs ka Tartu ülikoolis magistrikraadi Euroopa õpingute erialal ning õpetab Kaarli koolis ühiskonnaõpetust.
Värske vaimulik ütles Eesti Kirikule, et usu juurde tuli ta keskkoolis õppides. Ühe aasta käis Kirs nelipühi koguduses, ent siis algas tal usuline kriis. See sai lahenduse tänu pöördumisele usundiõpetuse õpetaja poole, kelleks oli Kaar­li koguduse õpetaja Jaak Aus. Järgnes leeriskäimine Kaarli koguduses ning soov süvitsi teoloogiat tundma õppida.
„Vaimuliku kutsumus on aja jooksul tekkinud,“ tõdeb Kirs. Osalt on see seotud mitmete müstiliste kogemustega, kuid teisalt pole ta ise endale teadlikult vaimuliku karjääri kavandanud. „Pigem on olnud kasvamine ja teatav vaimulik ärkamine selle ameti suunas,“ kinnitab ta.
Juba varem on Kirs teinud kodukoguduses noortetööd ning olnud õpetaja Ausi assistendiks. Nüüd lisanduvad ka vaimulikud talitused. Samuti on kavas koguduses diakonitele usaldada kolmapäevased jumalateenistused, kus nad jagavad kirikulistele ka eelpühitsetud armulauda. Esimene taoline iseseisvalt peetav teenistus on Kirsil ees 1. mail.
Ühtlasi leiab Kirs, et diakonina teenimine annab võimalusi koos kogudusega kasvada. „Ma muidugi ei oska seda täna öelda, kuidas see vaimulik kasvamine jätkub, seda teab ainult Jumal,“ kinnitab ta. Ent on väga võimalik, et edaspidi saab Kirsist kirikuõpetaja. Siis kuluvad ka praegu kodukoguduses diakoniametis omandatud kogemused marjaks ära.
Rain Soosaar

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)