Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Kaarli kogudus korraldab heategevusliku laada

07.10.2009 | | Rubriik: Teated

Lõikustänupühal pärast jumalateenistust toimub Tallinna Kaarli kiriku esisel platsil heategevuslik laat.
Laada tulu läheb oktoobris avatava 1,5–3aastastele lastele mõeldud sõimerühma kööginurga sisustamiseks ja eakatele liikumisabivahendite muretsemiseks. Samas juhib laat tähelepanu lõikustänupühale.
Taolist üritust korraldab Kaarli kogudus esmakordselt, laadale oodatakse kauplema aiasaaduste ja käsitööga.
Ettevõtmise üks organiseerijaid Külli Saard ütles, et laadalt saab osta laias valikus toiduaineid: Peipsi ääres kasvatatud sibulat, küüslauku, kuivatatud kala, mädarõigast, mett, porgandit, kaalikat, õunu, kodus küpsetatud leiba, maitsevõid, omavalmistatud hoidiseid, vutimune ja palju muud. Õunamoosi on lubanud müüma tulla abiõpetaja Jaak Aus.
Kui tundus, et kauba pakkujaid laadale liiga vähe on, hakkas ta ise kaupa kohale tellima. Müüja rolli jäävad põhiliselt koguduse oma inimesed. Tellitud kauba hinnale lisandub väike müügiprotsent, mille ostja annetusena kogudusele lunastab.
Aga näiteks porgandid saadi müügiks tasuta. Kes soovib, võib laadalt osta värskelt jahvatatud jahu, mida üks leivategija on lubanud müügiks kaasa võtta.
Kauplejate käest kohamaksu ei võeta, kuid müügisoovist tuleb enne kogudusele teada anda. Laada ajal on avatud väike kohvik, kust saab osta koguduse perenaiste küpsetatud kooke ja pirukaid. Aga et kogudust tema ettevõtmistes toetada, ei pea ilmtingimata midagi ostma, kohapeal on olemas ka annetuskast. Laat kestab umbes paar tundi ja lõpeb kella ühe ajal.

Rita Puidet

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)