Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaarli kirikusse saab osta nimelise orelivile

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

Kaarli kirikule saab kinkida nimelise orelivile, annetajate nimed jäädvustatakse kiriku seinale paigaldatavale tänuplaadile. Orelivilede hind jääb vahemikku 10–3000 eurot.

Tallinna Toompea Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus ütleb, et tegemist on hea võimalusega teha sümboolne kingitus ristilapsele, mälestada endale kallist inimest või miks ka mitte – kinkida kirikule endanimeline orelivile. «See on osa oreliremondi kampaaniast «Viled hüüdma». Lihtsa annetamise kõrval otsustasime anda kõigile Eesti elanikele võimaluse osa saada ligi 150 aasta vanuse hoone korrastamisest,» sõnab koguduse õpetaja.

Iga annetatud orelivile kohta väljastab kogudus tänukirja, millel on kirjas, milline vile on kirikule kingitud. Kaarli kiriku orelis on kokku 5200 vilet pikkusega mõnest sentimeetrist 6 meetrini. Vile kinkimissooviga saab pöörduda koguduse kantseleisse või pühapäeviti kirikumeeste poole.

Orelimäng on Kaarli koguduse jumalateenistustel saatjaks olnud 1863. aastast. Kaarli kiriku sissepühitsemispäeval, 1870. aasta IV advendil, tervitas kogudust juba G. Normanni valmistatud uus orel. 1923. aastal vahetati see välja Walcker-oreli vastu, mis oli noores Eesti Vabariigis esimene esinduslik uus orel. Tänaseni on Tallinna Kaarli kiriku Walckeri orel suurim orel Eestis ja omab erilist positsiooni ka laiemalt. Maailmas ei ole sellest perioodist teist terviklikult püsinud Walckeri pilli ja ainuüksi sel põhjusel on Kaarli kiriku orelil tähtis koht Euroopa väärtuslikemate ajalooliste orelite seas.

Kogudus on nüüd silmitsi vajadusega anda auväärt vanuses pillile puhkust ja saata ta kapitaalremonti, mis läheb maksma umbes 400 000 eurot.

Info: organist-koorijuht Piret Aidulo, tel 5300 8796, piret.aidulo@eelk.ee