Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaarli kirikul on uued altari- ja kantslikatted

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Piiskop Einar Soone uut altarikatet pühitsemas. Tiiu PikkurNeljanda advendipühapäeva jumalateenistus Tallinna Kaarli kirikus oli koguduse 375. ja kiriku 140. aastapäeva tänujumalateenistus, kus koguduse õpetaja piiskop Einar Soone pühitses uued valged altari ja kantsli tekstiilid.
Möödunud aasta mais kuulutati uute katete saamiseks välja konkurss, kuhu oma töid saatis viis autorit. Täpselt aasta tagasi, Kaarli kiriku aastapäeval, sai avalikuks konkursi võitja, kelleks osutus tekstiilikunstnik Tiina Puhkan. Tema töödest valiti välja valgete ja roheliste katete kavandid. Kunstnik on öelnud, et tahtis väljendada järjepidevust eelmiste tekstiilide suhtes: «Püüdsin luua komplekti, millel on kristlik mõte ühendatud rahvusliku elemendiga.»
Katete valmimisele said kaasa aidata kõik, toetades annetusega, ostes Kaarli ürditeed või osaledes lõikustänupüha laadal.
Rohelised katted peaksid valmima paari järgmise aasta jooksul. Senised, tekstiilikunstnik Aino Schmidti loodud valged ja rohelised altari- ja kantslikatted on olnud kasutusel juba üle 70 aasta. Need hoitakse hoolega alles ja loodetavasti leiavad vahel harva mõnel tähtpäeval taas kirikus kasutamist.
Kaarli koguduse ajalugu ulatub 17. sajandisse, esimene kirik oli puidust ja see hävis tules Põhjasõja ajal. Mõne aasta tegutses kogudus veel, kuid siis ühines Püha Vaimu kogudusega. 19. sajandi keskpaigaks jäi Püha Vaimu kitsaks ja üheaegselt hakati ehitama Kaarli ning Jaani kirikut. Uues Kaarli kirikus peeti esimene jumalateenistus 20. detsembril 1870.
Tiiu Pikkur