Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kaarli kiriku suur maalritöö on lõpetatud

17.09.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Märtsi lõpus alanud Kaarli kiriku lae ja võlvkaarte värvimistööd on valmis saanud.

Kirikulistele harjumuspärane punakaspruun lagi on nüüd pea täies ulatuses kaetud heledama värviga.
«Hea meel on tõdeda, et kirikusaal tervikuna on viimase nelja aasta jooksul tundmatuseni muutunud. Kogudus on aktiivselt tegelnud kirikuhoone remondiga juba 1980ndate keskpaigast, aga kirikusaali põhjaliku siseremondini jõudsime 2011. aastal. Tänaseks on kogudus valdavalt oma vahendite ja jõududega renoveerinud kirikusaali seinad, lae ja restaureerinud altarimaalid. Ees ootab veel Walckeri oreli kapitaalremont. Kogu linnarahvas on teretulnud vaatama meie kaunist kirikut, osalema nii jumalateenistustel kui kontsertidel,» ütleb koguduse õpetaja Jaak Aus. Kokku kulus töödele umbes 58 760 eurot, millest laekus annetustena 517 eurot.
Värvimistöid alustati koorirõdu kohal olevast võlvkaarest ja liiguti altari suunas. Oreli kohal olevat lage praegu ei värvitud, see tehakse koos Walckeri oreli kapitaalremondiga.
Puhastustöödeks kulus 425 liitrit tehnilist piiritust ja värvimistöödeks 300 liitrit. Töid tegi kauaaegne koostööpartner HeaKoda OÜ ja need toimusid kahes vahetuses – varahommikust hilisõhtuni. Värvimisel kasutati Norrast toodud tõstukit.
Tööde käigus leiti lae puhastamise ajal lae keskosa puidust dekoratiivselt tähtvõlvilt puidu kahjustused, mis olid tekkinud üle kolme­kümne aasta tagasi katuselt vihma ja lumesulamisvee läbijooksude tagajärjel. Kogu puitosale tehti ekspertiis ja leiti lahendused kahjustatud puitosade turvaliseks vahetamiseks.
Lae värvimise käigus vahetati viies lühtris välja ka vanad tinakestas elektrijuhtmed, mis pärinesid 1924. aastast. Lühtrite rosetid värviti sobiva kullavärviga. Malmist laerosette ei värvitud, vaid need puhastati rohelise seebi ja veega.
Oleme tänulikud kõigile, kes kogudust selles suures töös on toetanud või soovivad seda veel teha. Annetusi saab teha EELK Tallinna Toompea Kaarli koguduse kontole (Swedbank EE902200221040614950, märksõna «lagi»).
Külli Saard

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)