Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ka väiksed maakogudused elavad edasi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tudulinna ja Illuka koguduse hooldajaõpetaja Avo Kiir kinnitab, et pühakojad ja kogukond püsivad tublide inimeste najal.
Tänu koguduse juhatuse esinaise Raili Blumi ettevõtlikkusele on Tudulinna kirikul nüüd elektriline kellalöömismehhanism, peatselt saab pühakoda uued aknad ja välisvalgustuse. Raili Blumi kirjutatud projekt sai rahastuse ja lähiajal vahetatakse kiriku kuus akent välja uute, Avinurmes valmistatud puitraamidega akende vastu.
Altaritagused aknad valmisid juba mitme aasta eest, neid kaunistavad Dolores Hoffmanni vitraažid. Uued aknad peaksid ette saama septembri lõpuks. Probleemsem on hooldajaõpetaja sõnul välisvalgustus, nimelt selle tööshoidmine. Väikesel kogudusel puudub võimalus elektri eest oma eelarvest maksta või kui, siis ainult jõulude või suuremate pühade puhul. Muidugi on ilus, kui kirik on pimedal ajal valgustatud, kas aga vaene vald võtab selle enda kanda, on otsustamisel.
Kogudus on tellinud õpetaja sõnul veel ühe töö. Umbes viis aastat tagasi kirikule paigaldatud plekk-katusel jäi otstesse peale panemata kaitseplekk. Tuul puhus küll pleki vahele, kolistas sellega ja segas jumalateenistust, kuid tänavune tormine suvi sundis olukorda tõsiselt suhtuma.
Pigem karta kui kahetseda, kui torm katuselt pleki ära viib, ja nii leiti 10 000 krooni, et vajalik töö ära teha. Möödunud neljapäeval saabus kiriku juurde tõstuk töömeestega, et viga parandada.
Viru praost Avo Kiir ütleb, et väikestes kohtades on eriti oluline, et inimesed oleksid südamega asja juures. «Ma ei pea muretsema, kõik on korras hoitud, mina pean kord kuus jumalateenistuse. Mul on vedanud,» ütleb Virumaal mitut kogudust teeniv Avo Kiir.
Rita Puidet