Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Juubeliõnnitlus tuli presidendilt

29.12.2021 | | Rubriik: Uudised


Haapsallane Alma Leppik on elanud terve sajandi. Urmas Lauri, Lääne Elu.

Läänemaalane Alma Leppik sai sajandal sünnipäeval õnnitluse president Alar Kariselt. 

Detsembri esimesel pühapäeval õnnitles Alma Leppikut sünnipäeva puhul Lääne-Nigula kogudus, sest sealses kirikus on vanaproua ristitud, leeris käinud ja laulatatud. Alma Leppiku soov oligi koguneda perega just sealses kirikus. Õpetaja Leevi Reinaru sõnab, et proua väärtustab kirikut ja selle õpetust ning nimetab kodukirikus käiku misjoniprojektiks – pühakotta kogunesid Alma lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed. 

Veel ütleb õpetaja, et vanaproua on imetlusväärselt hea mäluga ja kursis igapäevase eluga. Ta elab Haapsalus koos tütre Helle Ojalaga ja osaleb jumalateenistustel sealses kirikus. Almat käisid õnnitlemas tema juubelisünnipäeval ka piiskop Tiit Salumäe ja linnapea Urmas Sukles. Presidendi kantseleist saabus talle sünnipäeva puhul õnnitlus. 

Õnnitlus saadeti tähitud kirjana ja ilmselt ei tuldud mõttele, et sünnipäevalaps peab sellele postkontorisse järele minema. Ega see iseenesest vaev olnud, sest proua Alma on tegus, liigub iga päev õues, koob ja loeb ega kasuta seejuures prille. Vaid kuulmisega on probleeme ja viimastel aastatel teeb ta keskpäeval väikse uinaku. 

Vererõhk kipub madal olema ja selle vastu soovitanud arst võtta vahel pitsi konjakit. Eks tugeva tervise põhjus olegi tervislikes eluviisides ja juba talutüdrukuna eluks kaasa saadud tööharjumus. Ema on kõige tavalisem eesti naine, sõnab tütar ja ütleb, et ema on teinud erinevaid töid, kõige kauem aga pidanud kangru ametit.

Väga tore lugu Almast ilmus 9. detsembri Lääne Elus ja sellest saab lugeda, kuidas Alma kohtus oma tulevase abikaasaga. Nimelt plaaninud Viktor sõja-aastal 1944 Rootsi põgeneda ja Türilt pärit poisina juhtus Almalt küsima teed mereni. See kohtumine lõi aga plaani sassi, peatselt hakati hoopis koos Haapsallu maja ehitama ja tütart kasvatama. Praegu on vanim tütar Velta 76. Abikaasa Viktor on Isakoju kutsutud, Alma Leppik elab endiselt samas kodus, tal on kolm last, kuus lapselast, 12 lapselapselast ja viis lapselapselapselast. Noorim neist on neljakuune.

Alma Leppik ütleb, et vanadus on hea aeg ja noores põlves ei oleks ta osanud arvata, et elu nii ilus võib olla.

Rita Puidet

Kui nisuiva ei lange maasse ega sure, siis see jääb üksi, aga kui see sureb, siis see kannab palju vilja! (Jh 12:24)