Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Jutustades oma pisikestele sõpradele

21.12.2016 | | Rubriik: Kultuurielu

Raamatus on autori illustratsioonid. Pildil on ingel, kes tuleb appi väikesele poisile, kellega oleks peaaegu õnnetus juhtunud järelevalveta jäetud advendiküünlast.

Suurepäraselt sobib jõulukingiks äsja avaldatud «Vanaema inglilaul», kuhu on koondatud kirikuõpetaja Harri Haameri 1930ndatel kirjutatud kolm kristliku sisuga lasteraamatut.

Need raamatud on «Vanaema inglilaul» (1937), «Jeesus kutsub» (1938) ja «Pilk päikesesse» (1938), mis Harri Haameri (1906–1987) pärijate soovil ühtseks kõvakaaneliseks kogumikuks on saanud. Paralleelselt raamatuga on lastud kordustrükkida Harri Haameri joonistatud jõuluteemalised kaardid.
Pojapoeg Siimon Haameri sõnul on raamatu ja kaar­tide väljaandmist rahastanud Mount Calvary Lutheran Church Foundation USAst. Ta rõhutab, et kogu raamatute ja kaartide müügist saadud tulu kasutatakse sihtotstarbeliselt, sellega toetatakse hingehoidjate ja vaimulike koolitamist Eestis. Raamat on müügil Pauluse ja Apollo raamatupoes ning seda saab tellida Tartu teoloogia akadeemiast.
«Harri lasteraamatud on erilised, sest sealt paistab välja tema oskus rääkida lastega. Ta armastas väga lapsi ja noori, sest oli oma hinges noor ka kõrges vanuses, lausa maise elu lõpuni,» kirjutab eessõnas autori poeg Eenok Haamer, kes ise on mitmele loole ainest andnud.
Harri Haamer kirjutab sissejuhatuses jutuajamisest kahe lapsega. Väike Pille küsib, kas inglid on olemas. Õp Haameri jaatuse peale uurib pisike piiga murelikult, et kas onu Harri ise on mõnda inglit näinud. «Nüüd sai mulle mõndagi selgeks. Keegi oli suure inimese raskete saabastega astunud üle selle pisikese tüdruku muinasmaa ja seal poriseks sõtkunud inglite õrna raja,» kirjutab Harri Haamer, lisades, et sellepärast otsustaski ta vastata oma väikesele küsijale terve raamatuga.
Liina Raudvassar

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)