Esileht » Online » Online artiklid »

Jutlustaja Ilmar Toomsalu: Jumala arm on mind kandnud

01.08.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Eile tähistas Valjala koguduse jutlustaja Ilmar Toomsalu Turja külas oma pere ja heade sõprade ringis pidulikult 90. sünnipäeva. Peagi, 1. septembril täitub tal jutlustaja ametis 50 aastat.

Ilmar Toomsalu on läbi viinud üle tuhande jumalateenistuse ning toimetanud 349 matust ja aidanud lähedasi nende leinas. “Eks ma olen palju nuttu näinud ja ise pisarais olnud, ilmas on palju nähtud, ” tõdes ta eile oma aukartustärataval tähtpäeval.

Teekonda jutlustajaameti juurde mäletab Ilmar hästi. “Üks kord abikaasa ütles mulle, et ei tea, kas see elu on õige, mida me elame,” meenutas Ilmar. 1959. aasta kevadel oli Valjalas kirikuõpetajaks Raasi-nimeline mees, kes korraldas palvetunde, ning see palvetund mõjus nii, et Ilmari elus toimus pööre. “Kui koosolek oli lõppenud, hakkasin koju sättima, kui üks usklik õde tuli mu juurde ja küsis, kas midagi on juhtunud,” rääkis Ilmar. Ta palvetas ja tundis, et midagi on muutunud. Kodus võttis ta emal kaela ümbert kinni ja palus andeks, kui on kunagi halb poiss olnud.

1959. aastal oma sünnipäeval kõneles ta esimest korda rahva ees ja andis külarahvale tunnistuse oma usust.

Edasi loe Saarte Häälest.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)