Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Jüri Kuuskemaa tutvustab huvilistele Ridala kirikut ja tema nimipühakut

13.04.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Ridala luterlik kogudus kutsub 27. aprillil kell 11 kõiki huvilisi kuulama ajaloolast Jüri Kuuskemaad, kes kõneleb kirikust ja kiriku nimipühakust Maarja-Magdaleenast.

Tasuta koolituspäevale on oodatud koguduseinimesed ja ümbruskonna rahvas, aga ka kõik need, kes võivad Ridala kirikusse sattuda koos turistidega, selgitas Lääne praostkonna vikaardiakon Küllike Valk, kes teenib ka Ridala kogudust.

Ridala kogudus tahab sel suvel kirikut kolmel päeval nädalas lahti hoida ja siis on vaja kirikusse vabatahtlikke, kes armastavad ja tunnevad kirikut ning oskavad külastajaile sellest Eesti ühest vanimat ja paremini säilinud kirikust rääkida, selgitas Valk.

Teeliste kirikuna on Ridala kirik sel suvel avatud 15. maist 31. augustini reedel, laupäeval ja pühapäeval kl 15-18. Laupäevaõhtuti kell 18 on palvus.

Eestis on tänavune aasta Maarja-aasta, mis meenutab, et Eesti on olnud kaheksa sajandit Maarjamaa.

„Ridala kirik ongi 800 aastat Maarjamaad,“ ütles Küllike Valk Ridalal kiriku vanusele viidates. „Tulge, vaadake, katsuga käega.“

Edasi loe Lääne Elust.

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)