Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Jumalateenistused on eriolukorra tingimustes veebi kolinud

01.04.2020 | | Rubriik: Teated

25. märtsil kirjutas peapiiskop Urmas Viilma ringkirjas: „Oleme vastu minemas teisele nädalavahetusele eriolukorra tingimustes tõdemusega, et kirikud on inimestest tühjad. See on karm reaalsus.“

Operatiivselt on suudetud luua mitmekümnes koguduses jumalateenistuste ülekannete või salvestatud jumalateenistuste internetis vahendamise võimalused. Kasvanud on ka raadio- ning telejumalateenistuste ja -palvuste osatähtsus nii kristlikes raadiojaamades, Raadio 7 ja Pereraadios kui ka ERRi, Tallinna Televisiooni või TV7 vahendusel. 

Vaimulik Toomas Nigola koos konsistooriumi avalike suhete spetsialisti Regina Hanseniga on koostanud ülevaate kõigist neile teada olevatest kanalitest, kust vaimulikku sõnumit näeb ja kuuleb. See on kättesaadav siit: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gjZV3naPMUSfp7Umkq9-igNK66Py27WZ9ON7I02vZms/edit?usp=sharing

* * *

Siseministeeriumi kodulehele koondati Eesti erinevate kirikute veebiteenistuste info kirikute kaupa.

„Kirikud on olnud eriolukorras väga heaks eeskujuks sellest, kuidas uute tingimustega kiiresti kohaneda nii, et oma inimesed abita ei jää. Hingehoolt, inimeste teenimist ja sõna kuulutamist jätkavad hingekarjased tänapäevaste lahenduste abil. Jumalateenistused on veebi kolinud, lisaks näitavad ETV2 ja ETV+ pühapäeviti palvuspooltunde. Kirikute reaktsioon piirangutele on olnud ülimalt eeskujulik ja innovaatiline,“ nentis minister Riina Solman.

Siseministeeriumi kodulehele on koondatud ülevaatlik info veebiteenistuste toimumisaegade ja kanalite kohta. Info jumalateenistuste kohta on leitav alajaotuse Usuühendused alt. Infot täiendatakse jooksvalt. Koguduse veebiteenistuse info lisamiseks siseministeeriumi kodulehele tuleb ühendust võtta usuasjade osakonnajuhataja Ilmo Auga aadressil ilmo.au@siseministeerium.ee.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)