Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

„Jumalast säutsudes“ jõuab eesti lugejateni

19.09.2018 | | Rubriik: Kultuurielu

raamatKirjastus Gallus esitleb paavst Franciscuse Eesti-visiidi eel uut raamatut.

Esmaspäeval, 24. septembril esitleb kirjastus Theatrumi kohvikus Tallinnas Vene tn 14 kella 16–17ni isa Mi­chel Remery raamatut „Jumalast säutsudes“ (fotol).
Kohtumisõhtule on kõik huvilised oodatud. Kohal on ka autor Michel Remery, kellel on olnud Eestiga otsene side. Ta töötas veel enne preestriks saamist 1990ndatel insenerina Eestis.
Tegu on Euroopas väga populaarse raamatuga, mis selgitab katoliku usku. Kirjastus Gallus on vahendanud, et see raamat on mõeldud kõigile hea tahtega inimestele, kel on küsimusi usu, Jumala, Piibli ja katoliku kiriku kohta, et oma usku süvendada ja teadmisi värskendada.
„Jumal ja usk on teema, mille kohta käivatele küsimustele võib tänapäeval vastuseid leida ka sotsiaalmeedia vahendusel. Selleks, et saada vastuseid, tuleb aga kõigepealt sõnastada küsimus ning see polegi alati nii lihtne.
Jumal käib ajaga kaasas ja Hollandi preester isa Michel Remery aitab Tal seda teha. Nii loodi Isa Micheli näpunäidete kohaselt äpp, mis võimaldab väga kaasaegsel viisil jõuda just hetkel pead ja südant vaevavate teemadeni. See on põnev ja väga tehniline viis, mis sobib ilmselt eelkõige nooremale põlvkonnale.“
Samas on nüüd olemas raamat, mida võib lugeda nagu raamatut ikka. Sellest raamatust leiab infot katoliku kiriku ajaloo ja kristlust mõjutanud oluliste sündmuste kohta, kirikus pühitsetavate tähtpäevade ja traditsioonide selgitusi. Ning sedagi, kuidas palvetada ja ära tunda Jumala tahet oma elus.
Isa Michel Remery raamatu „Jumalast säutsudes“ on tõlkinud Johanna Aus ja Marge Paas, toimetanud Mari Klammer.
Eesti Kirik

Tulge ja vaadake Jumala tegusid, kes on kardetav oma tegemistes inimlaste juures. (Ps 66:5)