Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala sõna külv

19.02.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kõik külvitööd on alati tehtud ühel eesmärgil: saada saaki. Kui inimene paneb viljaseemne mulda, siis ta loodab, et kasvamise ja koristamise järel saab sellest talle igapäevane leib. Kuid mis kasu on Jumala sõna külvist? Ons tegu vana väärt kirjandusliku teksti levitamisega või oma traditsioonidest kinni hoidmisega?
Kahtlemata tähendab Jumala sõna külv ka seda. Kuid peamine eesmärk, milleks Jumala sõna levitada, on seotud inimese ja tema eluga. Jumala sõna tähendab sõnumit Jumalalt ja see sõnum võib muuta inimese elu paremaks ning anda sellele oma sihi.
Jumala sõna külvaja ja usu ärataja inimeses on alati Püha Vaim, kuid meie kristlastena oleme samuti kutsutud Jumala sõna külvama, sest Jeesus andis enne oma taevasse minekut misjonikäsu, öeldes: «Minge siis, tehke jüngriteks kõik rahvad,  ristides neid Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimesse ja õpetades neid pidama kõike, mida mina olen teil käskinud.»
Nii on meiegi ülesanne olla Jumala kaastöölised ja viia siia maailma sõnum elavast Jumalast, kes armastab inimest.
See sõnum on oluline, sest sellest sõltub inimese elu ja see, kas ta pääseb kord igavesse ellu või mitte. Jumala sõna annab elule mõtte ja sihi ning teeb inimese õnnelikuks. Olgu meil avatud kõrvad meile antud Jumala sõnumi kuulamiseks ja tahe seda ka teistele jagada.
Kaido Soom

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)