Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala rahva koduigatsus

03.05.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kodu on eestlaste jaoks väga olulise tähendusega. Kui mujal maailmas suur osa inimesi üürib korterit, et oleks lihtsam vahetada elukohta, siis meil on auasi omada oma kodu. Meie rahva jaoks on kõige valusamad asjad olnud kodust võõrale maale küüditamised, sest need on lõiganud katki sidemed oma kodu, sugulaste, kultuuri ja keelega. Olles kodust eemal, on loomulik, et tunneme koduigatsust, sest kodu annab turvatunnet ja seal on hea olla. Nii on meil, eestlastel, lihtne mõista, mida tähendab koduigatsus.
Paraku pole meil kellelgi siin maailmas igavest kodu ning kord peab igaüks meist siit maailmast lahkuma. See tähendab sageli valusat lahkumist nii maisest kodust kui lähedastest. Kristlane võib loota taevasele kodule, mis ootab ees. Tema jaoks pole lahkumine raske, vaid see on pääs unelmate kodusse, kus pole ei ebaõiglust, kannatusi, haigusi ega surma.
Seal võib kohtuda meie eel maisest kodust lahkunutega ning kogeda igavest rõõmu. Usu keskne sõnum on selles, et surma järel pole mitte kõik läbi, vaid surm on ukseks igavesse ellu. Nähes selle maailma probleeme, on loomulik, et ootame oma hingesopis seda taevast kodu, millest kõneles Jeesus. Oma surma ja ülestõusmisega avas Jeesus meile tee taevasesse kodusse. Kes usub Jumalasse, ei pea kartma maisest kodust lahkumist, vaid võib loota pääsemisele taevasesse kodusse.
Kaido Soom

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)