Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala rahva koduigatsus

22.04.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kui inimene on kaua välismaal, siis võib ta tunda koduigatsust. Kui kodumaal elades näeme sageli vigu ja puudusi ning nuriseme paljude asjade üle, siis eemalt vaadates torkavad silma just need asjad, mis kodumaal on hästi. Selle hea märkamisest sünnibki koduigatsus, tunne, et tahaks oma koju, lähedaste ja sõprade juurde.
Ka Jeesus võis siin maailmas elades tunda koduigatsust. Pärast ülestõusmist oli taevaminemine väga lähedal, vaid 40 päeva pärast ülestõusmist ilmus Jeesus oma jüngritele siin maailmas ning seejärel läks ta taevaminemispühal üles Isa juurde taevasesse kirkusse. See tähendas Kristuse maise missiooni täitumist ning ees ootas valitsemine taevas.
Kord oma surma järel läheb ka iga usklik inimene taevasesse kodusse. Jeesus lausub: «Minu Isa majas on palju eluasemeid. Kui see nõnda ei oleks, kas ma siis oleksin teile öelnud, et ma lähen teile aset valmistama. Ja kui ma olen läinud ja teile aseme valmistanud, tulen ma jälle tagasi ja võtan teid kaasa enese juurde, et teiegi oleksite seal, kus olen mina.» (Jh 14:2–3) Jumala lapse jaoks on taevane kodu koht, mille järele ta võib igatseda. Seal on kõik parem kui siin maailmas, seal ootavad ees need inimesed, kes on meie eel siit maailmast lahkunud, seal võime nendega taas kohtuda. Elagem siis nõnda, et kord võiksime sinna pääseda.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)