Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jumala juuresolu täitis Nabala palvemaja

12.09.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Vanavanemate päeval koguneti Paekna külla Nabala palvemajja, et tähistada maja 86. aastapäeva.

On meeldiv, et vanavanemate päeval kõneldi meie pühakodades tänulikkuse teemal. Vennastele nende pidupäeval kõnelema kutsutud Tartu vikaarõpetaja Urmas Oras leidis piiblitekstidele lisaks ohtralt näiteid elust. Tänama õpime juba lapsepõlves, aga tänu peaks tulema südamest, siis on see väärtuslik.
Külaline oli kaasa võtnud tsitaadiraamatu «Viellä kerrä kiitos» (Veel kord kiitusest), mis algab registriga, mille eest võiks tänada. Valdavalt on kirjas meeldivad asjad, kuid on ka ebameeldivaid. Just nendele soovitab Oras eriliselt tähelepanu pöörata.
Kui mäejutluses on sõnad «Õndsad on need, keda õiguse pärast taga kiusatakse, sest nende päralt on taevariik» ja «Armastage oma vaenlasi ja palvetage nende eest», siis see on latt, mille poole püüelda.
Muusikalist kosti pakkusid kammerkoor Lambertus, puhkpilliorkester ja väike positiivorel. Häid sõnu ja ühist osadust jagas Saksamaalt Herrn­hutist saabunud vendade grupp, kes oli teel Saaremaale. Tervitusi toodi ka Endla palvemajast Tallinnast, Hagerist, kus palvemaja aastapäeva tähistatakse sel nädalavahetusel, ja mujalt.
«Olin hämmingus, et koos oli nii palju mehi ja naisi, noori ja vanu. Oli eriliselt helge õhkkond. Hea meel oli, et mind kutsuti,» ütleb Urmas Oras tagantjärele ja imetleb Jüri koguduse õpetaja Tanel Otsa perekonda, kes päeva heaks kordaminekuks mitmeti kaasa lõi.
Suur panus oli palvemaja ja päeva juhil Jaane Lendil, kes tutvustas maja ehitamise lugu, kus suur osa Landi-nimelistel meestel. Pärast eestistamist kannab suguvõsa Lendi nime. Perenaiste võileivamägedest ja rosinarohketest kringlitest ei saanud kuidagi mööda vaadata.
Rita Puidet   

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)