Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala hoolitsus

31.08.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Me vajame igaüks eluteel tuge ja hoolt. Jumal armastab inimest ja tahab talle pakkuda seda, mida inimene enim vajab. Nii võib igaüks meist loota Jumala hoolitsusele. Õigupoolest kõik, mis meil on, tuleb Jumala käest.
Ta annab meile lähedased, kelle kaudu kannab meie eest hoolt. Suurim Jumala kingitus inimesele on head vanemad, armastav perekond või mõni lähedane inimene, kes on meile raskel hetkel toeks. Seda taevase Isa hoolitsust võib inimene kogeda ka koguduses, kus kristlased üksteist toetavad ja aitavad. Kogudus on pühade osadus, kus igaüks võib olla teisele abiks ja kust võime oma elu muredes tuge saada.
Kui meil on raske, siis võime palvetada ja nii Jumalale oma muredest kõnelda. Jumal kuuleb meid ja vastab ning annab abi ja tuge. Jee­sus aitas haigeid ja äratas surnuidki üles. Nii ei ole meie tervisemuredki Jumalale võõrad, vaid ta tahab meile toeks olla isegi siis, kui oleme suremas.
Selleks, et saaksime patud andeks ja võiksime pärida igavese elu, saatis taevane Isa oma Poja siia maailma. Jumal hoolitseb meie eest, andes meile tööd ja aidates seda hästi teha. Ning palk ja selle läbi lauale tulev igapäevane leibki on Issanda hoolitsus. Me võime olla talle tänulikud tema hoolitsuse eest.
Kaido Soom

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)