Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala hoolitsus

09.09.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Inimesele annab elus kindlust see, kui ta võib homsesse julgelt vaadata, teades, et tema tulevik on kindel. Nii on inimesed õnnelikud, kui neil on pere, kes toetab, turvaline töökoht ja mingi rahagi rasketeks aegadeks varutud. Ometi kipub tavaelus minema sageli nii, et ükskõik kui väga me ka homse päeva pärast ei muretseks ja homse nimel vaeva ei näeks, ei suuda me siiski enda tulevikku kindlustada piisavalt. Perekonnad võivad lahku minna, lähedased surra, töökohad ootamatult kaduda ja raha pea kogu oma väärtuse kaotada.
Kas elus on midagi, mis on püsiv ja kindel? Jumal on püsiv ja kindel. Tema on maailma loonud, tema juhtimise all kulgeb maailma elu ja tema käes on ka maailma lõpp. Looja Jumal on kõige kindlam siin maailmas. Ja inimese jaoks on oluline teada, et Jumal armastab inimest ning kannab meie eest hoolt. Ta teeb seda sellepärast, et on meid loonud. Nii nagu kirjanik armastab oma raamatuid, helilooja oma teoseid, maalikunstnik maale, nii armastab Jumal inimest ja hoolib meist.
Meie jaoks on see teadmine elus suurimat turvatunnet pakkuv. Me ei pea kartma homset ega muretsema tuleviku pärast, sest kõikvõimas Jumal on meiega. Kui muud turvatunnet pakkuvad asjad on kaduvad, siis Jumal on püsiv. Mida rohkem selles maailmas kaotame, seda olulisemaks saab see püsiv – Jumal, kes hoolitseb.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)