Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala hoolitsus

16.09.2009 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Sageli kuulen, kuidas inimesed muretsevad paljude asjade pärast meie ümber. Majandussurutis teeb meid kartlikuks, kardame kaotada töökohta, palga ning pensionide vähendamist ja tunneme hirmu selle ees, et arstiabi käib alla ja me peame varem surema.
Kartusi on palju, kuid kas need viivad elu edasi? Usklik inimene ei pea kartma, vaid võib loota Jumala hoolitsusele. Jumal annab oma abi just seal ja just siis, kui vajame seda kõige rohkem.Tema näeb meie elu ja teab, mis on kõige olulisem ja parem. Jumala laps võib usaldada end Jumala kätesse ja teada, et taevane Isa annab talle just seda, mida ta kõige rohkem vajab.
Liigne muretsemine on patt, sest muretsemises puudub usk Jumalasse ja usaldus Jumala vastu. Lootes oma Loojale võime aga iga päev osa saada neist õnnistustest, mida Tema meile annab.
Otsekui Iisraeli rahvas sai toidetud lindude ja mannaga, nii võime meiegi saada Jumalalt just seda abi, mida enim vajame. Jumala abiga võime ületada nii majandussurutise kui haigused ja surma. Jumal paneb paika õiged perspektiivid, millega võime elule vaadata. Nii mõnigi asi, mis ilma Jumalata näib ületamatu, on Jumala abiga lahendatav.
Tema hoolitsusele võime loota alati

Kaido Soom

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)