Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala asjad sünnivad ainult palve abil

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

GoyretReformatsiooni 500. aastapäeva tähistamise raames korraldavad Rooma-Katoliku Kirik ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik rahvusraamatukogu väikeses saalis kolmapäeval, 27. septembril ühiskonverentsi „Konfliktist osaduseni“. Konverents lõpeb ühispalvusega Kaarli kirikus.

Lisaks ettekannetele ja aruteludele on konverentsi kavas ka raamatuna ilmunud dokumendi „Konfliktist osaduseni“ eestikeelse tõlke esitlus. Konverents ongi inspireeritud nimetatud dokumendist, mille koostas Luterliku Maailmaliidu ja Kristliku Ühtsuse Edendamise Paavstliku Komisjoni ülesandel luterlaste ja roomakatoliiklaste ühtsuse komisjon.
Katoliiklikust perspektiivist suhestub dokumendiga „Konfliktist osaduseni“ Püha Risti paavstliku ülikooli prof preester dr Philip Goyret (fotol) Roomast, pidades ettekande Martin Lutheri 95 teesist. Luterliku kiriku esindajana peab ettekande prof dr Thomas-Andreas Põder (usuteaduse instituut / Tartu ülikool). Kaasettekanded peavad pastor dr Meego Remmel (EEKBKL) ja metropoliit Stefanus (EAÕK).
Philip Goyret on sündinud Raleighis (USAs) 1956. Ta on elanud Uruguais ja Argentinas. Enne preestritõotuse andmist õppis Buenos Airese ülikoolis inseneriks. Alates 1986. aastast elab Roomas. Tema valdkondadeks on eklesioloogia, oikumeenia, sakramentaalteoloogia, preesterlus ja vaimuteadused ning ta on avaldanud neil teemadel raamatuid ning artikleid.
Katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan on pressiesindaja Marge-Marie Paasi vahendusel Eesti Kirikule öelnud, et ühiskonverents on oluline verstapost sellel teel, mis viib kokku katoliiklased ja luterlased ühisele teele Kristuse juurde. „Meie Issand Jeesus Kristus palus otseselt oma Isalt, et „kõik oleksid üks“ (Jh 17:21). Selline on ja peab olema kristlaste lootus ja vastutus, alati arvestades sellega, et ainult Jumal teab, millisel viisil tema tahtmine teoks saab.
Ma loodan ja palun Jumalat, et meie ühiskonverents tugevdaks meis veendumust, et meie, erinevate konfessioonide liikmed, saame ja peame koos kõndima ja töötama, isegi kui me ei ole veel üks. Et näitaksime kaasaegsele inimesele, kes januneb pidevalt tõe ja rahu järele, et usk Kristusesse suudab ületada barjääre, mida inimesed ehitavad, ja konfliktist saada uue kutse osadusele. Ma palun Eesti Kiriku lugejate eestpalvet, sest Jumala asjad sünnivad ainult palve abil.“
Konverentsi eesmärgiks on tuua Eesti kontekstis kokku luterlased ja katoliiklased, aga ka teiste kirikute esindajad, et arutleda üheskoos ja erinevatest perspektiividest dokumendi „Konfliktist osaduseni“ tähenduse üle.
Sirje Semm

konfliktist_osaduseni_pais_et-en