Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala armastuse ohvritee

11.02.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Läheneme paastuajale ja saabuv pühapäev keskendub Kristuse teele Jeruusalemma. Jeesuse jaoks oli see tee, mis viis vastu kannatusele ja surmale. Eluraskused on meie jaoks alati väga valus teema. Keegi inimestest ei taha kannatada. Ometi on kannatusel ja kannatusel vahe. Jeesus kandis koormaid inimeste heaks. See oli ennastohverdava armastuse ohvritee.
Inimeseks olemise üks üllamaid jooni on armastus. Ema armastus lapse vastu, abikaasa armastus abikaasa vastu, ligimesearmastus, mida ilmutame oma töökaaslase või naabri suhtes – need näitavad inimese elu väärtushinnanguid. Mida rohkem inimlaps suudab armastada, seda paremad mälestused jäävad temast teistele.
Inimese ja Jumala armastus on erinevad. Kui meie armastame elus seda, mis on hea, ilus ja kasutoov, siis Jumal armastab patuseid. Jumala armastus on andestav armastus. Teel Jeruusalemma ja seal olles pidi Jeesus sageli kogema inimeste negatiivseid tundeid. Kadedus, viha ja omakasupüüdlikkus iseloomustasid tema vastaseid. Isegi jüngrid osutusid Jeesuse kõige raskematel hetkedel nõrgamateks, kui võis loota.
Nii pidi Jeesus ohvritee lõpul kogema üksindust. Tal oli vaid Isa, kelle poole sai pöörduda siis, kui kõik teised olid selja pööranud. Ometigi oli Looja armastus loodu vastu nii tugev, et Jee­sus ei pööranud selga pettumust valmistavale inimkonnale, vaid ohverdas ennast meie eest.
Kaido Soom

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)