Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala armastuse ohvritee

02.03.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Läheneb paastuaeg ja oleme astumas viimasesse pühapäeva enne paastuaja algust. Pühapäeva ladinakeelne nimetus esto mihi (eesti keeles ole minule) tuleb psalmist 31:3, mida antud pühapäeval lauldi vanasti antifooniliselt (ole mulle kaitsjaks kaljuks).
Jeesuse avalik tegevus on kirikuaasta rütmi kohaselt lähenemas murdepunktile. Ees ootab tee Jeruusalemma, mis tähendas Kristuse jaoks kannatust ja surma. See oli raske tee, kuid armastusest inimeste vastu oli Kristus valmis sellele astuma ja nii iseennast meie eest ohvriks tooma. Ei ole olemas suuremat armastust kui see, et keegi annab elu oma sõprade eest, ja just nõnda armastas Kristus nii oma jüngreid kui ka igaüht meist, kes me täna elame ja Temasse usume. Saabuv paastuaeg võib meile meelde tuletada, et Jeesus kannatas meie ja kogu maailma eest. Ta võttis meie patukoorma oma õlule ja suri ristil, kandes meie võlad.
Kui mõelda oma süükoormale ja vaevale, mida selle pärast tunneme, ning korrutada see kõigi usklike vastava koormaga, siis saame nii suure valu, mida Kristus pidi taluma. Jeesus läks kannatuseteele oma armastusest meie kõigi vastu. Kui Issand oli valmis meie eest elu andma, siis mida oleme meie Kristuse jüngritena valmis selle maailma heaks tegema?
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)