Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jumala armastuse ohvritee  

03.02.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Inimeste jaoks on kannatuse teema raske, sest üks meie eluideaale on elada hästi ja õnnelikult ning kannatused ei kuulu esmapilgul selle unelma juurde. Jeesuse puhul aga tähendas hoopis teistsugune tee sihi saavutamist. Selle pühapäeva teema «Jumala armastuse ohvritee» võtab kokku Jeesuse suhtumise: Päästja läks ohvriteele armastusest inimkonna vastu. Armastusest tuli ta taevariigist siia patusesse maailma ja sai inimeseks. Armastusest loobus ta kõigest, et inimkonda aidata. Armastusest asus Kristus teele Jeruusalemma, et seal kannatada ja surra inimkonna eest. Jeesuse maine elu tähendab ohvriteed ja seda teed käies täitis ta oma ülesande.
Mida teeme selle teadmisega, et keegi on armastusest meie vastu läinud ohvriteele ja surnud? Kui keegi ohverdab end meie eest praeguses ajas, siis oleme ilmselt tänulikud, kuid Jeesus läks ohvriteed meie eest ligi paar tuhat aastat tagasi. Pikast ajavahemikust hoolimata pole selle tähtsus meie jaoks väiksem. Teame, et tema armastab meid kõigest hoolimata.
Nähes nii suurt ennastohverdavat armastust, võib see meie elu muuta ja panna meid mõtlema elu sügavaimate küsimuste üle. Jeesus kannatas, et meil oleks elu ja kõike ülirohkesti. Milline on meie vastus tema armastusele? Järgmisel nädalal algav paastuaeg annab võimaluse selle üle mõtlemiseks ja käesolev pühapäev avab ohvritee teema meie jaoks.
Kaido Soom

Täna, kui teie Tema häält kuulete, ärge tehke oma südant kõvaks. (Hb 3:15)