Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Arvamus »

Jumal soovib, et me kõik oleksime õnnelikud

20.01.2016 | | Rubriik: Arvamus

Lugesin 13. jaanuari lehest Keila Miikaeli koguduse õpetaja Marek Rootsi lugu «Otsus, mis vajaks selgitamist». Üllatav oli selle halvustav ja kriitiline toon president Toomas Hendrik Ilvese suhtes tema eraelu asjus. Minu jaoks on Jumal see, kes hindab meie tegusid, kes on salliv ja lugupidav kõigi vastu. Ta andestab meie patud ja vead, vajadusel ka meie vaenlastele. Ta on hooliv ja tähelepanelik. Jumala õpetus ei ole minu arvates mustvalge. Sellesse toob meie igapäevane elu ja arenev maailm palju erinevaid värve. Jumal arvestab ja jagab läbi selle meile kõigile armastust ja headust.

Presidendi Halliste kirikus laulatanud praost Marko Tiitus ja õpetaja Krists Kalniņš arvestasidki sellega. Küllap on nemadki Jumala teenimist õppinud nii nagu Marek Rootski. Kuid nad ei suhtu sellesse dogmaatiliselt. Jumal soovib, me kõik oleksime õnnelikud. Ja kui Halliste kirikus toimunud laulatusel sai kaks inimest õnnelikuks, siis oli see ka Jumala soov, arvan ma.

Kui keegi saab privaatse kutse mõnele sündmusele, siis on see tema isiklik asi ja ka otsus, kas osaleda või mitte. Pole eriti eetiline oma otsusest teha poliitiline reklaam ja mõjutada teisi. Kas Viktoria Ladõnskaja on tunnustatud ajakirjanik? Ei saa unustada möödunud aasta kevadel tema valimiseelseid esinemisi, kus eesti meedias rääkis ta üht ja vene meedias teist: selline kahepalgelisus. Või sügisel tema mitte just Eesti-meelne esinemine Venemaa televisiooni Jaak Joala sünniaastapäeva saates. Aga Jumal annab sellele ise hinnangu.

Kui Eesti Kirikute Nõukogu, sealhulgas ka EELK, on kooseluseaduse osas võtnud oma seisukoha, siis kindlasti Eestimaa ligi 500 kristlikku kogudust ka seda järgivad. See seadus ei võta aga ära midagi üheltki n-ö tavaperekonnalt, kuid võib teha õnnelikuks paljusid inimesi. Ja selle vastu, arvan, Jumal küll ei ole.

Oma läkituses Issanda aastaks 2016 ütles peapiiskop Urmas Viilmaa: «Proovige ka ise Jeesusesse uskudes ja teda järgides rohkem armastada ning te näete, et meie ümber hakkavad toimuma inimeste elu muutvad imed!» Väga soovin, et seda armastust oleks meis ja meie ümber ikka rohkem ja rohkem.

Gunnar Viherpuu Tallinnast

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)