Esileht » Arvamused » Arvamus »

Juhtimiskonverents, mis võidab südameid

26.10.2010 | | Rubriik: Arvamus

GLS (Global Leadership Summit) juhtimiskonverents on saanud tuttavaks juba paljudele Eesti inimestele.
Sellest on kujunemas kristlike juhtide kohtumine, mil kaheks päevaks ennast argiülesannetest välja lülitatakse, et keskenduda iga organisatsiooni arengus olulistele juhtimisküsimusetele. Kolme aastaga on GLS kasvanud Eesti suurimaks juhtimiskonverentsiks, kuhu ootame sellel aastal 800 inimest.
GLS juhtimiskonverents on tuntuks saanud väga heade ning värskete ettekannete ja tipptasemel juhtidest esinejate poolest. Veelgi olulisem on aga see, et inimesed kuuldut oma organisatsioonides rakendaksid. Hea meel on kuulda lugusid sellest, kuidas GLS on olnud muutuste impulsiks kogudustes või inimestes.
Tänu GLSi julgustavatele ettekannetele on alguse saanud paljud inimelusid muutvad ettevõtmised erinevates paikades üle maailma. Näiteks 2006. aastal kutsus popmuusik Bono kristlikke kogudusi kaasa lööma võitluses vaesuse vastu arenguriikides. Kaks aastat hiljem oli ta hämmastunud, mida erinevad kogudused nii lühikese ajaga suutsid korda saata.
2010. aasta konverents pakub samuti osalejatele tõsiseid väljakutseid, aga ka värvikaid isiksusi, kes oma juhtimiskogemusi jagavad.
GLSi ellukutsuja pastor Bill Hybels kutsub meid kaasa mõtlema, kuidas kogudust soovitud suunas juhtida. Sageli tundub inimestele paigalejäämine palju turvalisem kui edasiliikumine. Tuntud ärimõtleja Jim Collins aga hoiatab, et ka kõige tugevamad organisatsioonid võivad kokku kukkuda, kui nad reedavad oma põhiväärtused.
Pastor Adam Hamilton käsitleb keerulist teemat, mis puudutab juhi moraalset langemist. Andy Stanley seevastu püstitab intrigeeriva küsimuse, kas pingetest koguduses võib selle arengus hoopis kasu olla.
Väga sisulist ja huvitavat loengut saame kuulata Da­niel Pinkilt, kelle uudne motivatsioonikäsitlus peaks mõtlema panema iga kuulaja. Konverentsi rikastavad lõbusad ja õpetlikud intervjuud pikaaegse General Electrics Company juhi Jack Welchiga ja sotsiaalse ettevõtte TOM’s Shoes algataja Blake Mycoskiega.
Konverentsi lõpetab pastor Jeff Manion, kes kõneleb kõrbeteekonnast, mida me igaüks aeg-ajalt läbime. Kas kõrbes on väljasurnud pinnas või on selle all peidus hoopis viljakas maa? Manioni vastus sellele küsimusele on väga julgustav.
Võin kinnitada, et oodata on taas väga sisutihedat konverentsi, mis pakub igale juhile, meeskonnale ja organisatsioonile võimalust ennast arendada.
Muide, GLS konverents ei ole mõeldud ainult juhtidele, vaid just meeskondadele. Selleks, et GLSil kuuldut parimal viisil rakendada, võiks vähemalt 10% organisatsiooni liikmeskonnast konverentsil osaleda.
Kutsun Sindki, hea lugeja, kes Sa puutud kokku juhtimisküsimustega ükskõik millisel tasandil, tulema 12.–13. novembril Tallinna tehnikaülikooli Eesti suurimale juhtimiskonverentsile.

Meelis Kibuspuu
,
GLS Eesti juhatuse esimees

Teist alust ei saa keegi rajada selle kõrvale, mis juba olemas – see on Jeesus Kristus! (1Kr 3:11)