Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Jõuluteenistus jõuab kodudesse Haapsalust

22.12.2010 | | Rubriik: Uudised

Lihtne, ent väärikas Haapsalu toomkirik on suurim ühelööviline pühakoda Baltimaades.  ArhiivJõuluõhtul, 24. detsembril kell 17 on jumalateenistuse otseülekanne Eesti Televisioonis. Tele vahendusel jõuab vaatajateni pilt ja heli Haapsalu toomkirikust.
Tavakohaselt jutlustab pühal jõuluõhtul telepildi vahendusel kogu Eesti rahvale peapiiskop, 2005. aastast Andres Põder. Jumalateenistusel teenivad kodukiriku, Haapsalu Püha Johannese koguduse õpetaja praost Tiit Salumäe, praostkonna vaimulikud ja koguduse koorid.
Piduliku teenistusega märgitakse päeva kakskümmend aastat tagasi, kui jõululaupäeval taaspühitseti 1940ndatel rüüstatud ja pooleks sajandiks lagunema jäetud vana toomkirik. Kirik on pühitsetud Pühale Nikolausele ja kannab ametlikult Toom-Niguliste kiriku nime.
700 aasta vanune piiskopilinnuse kirik on koduks Püha Johannese koguduse kahele tuhandele liikmele ja neljasajale liikmesannetajale, kelle toetusel on kirik muutunud tõeliselt kauniks ja väärikaks. Kuid pühakoda pole ainult vaatamisväärne turismiobjekt, ennekõike meelitab ta inimesi aktiivse usuelu ja heade kontsertidega.
Esimese jõulupüha jumalateenistuse ülekanne on ETVs 25. detsembril kell 14 Pirita kloostri kabelist. Teenib isa Vello Salo.
Rita Puidet

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)