Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Jõulusõnumiga eestlaste juurde välismaale

19.12.2007 | | Rubriik: Ühiskond

Diasporaasse on jõulude ajal rõõmusõnumiga teel kuus EELK vaimulikku. Sel aastal sõidab Iraaki oma jõulumissiooniga kaitsejõudude peakaplan Taavi Laanepere. Kosovosse, kus teenib terve rühm – u 30 meest ja naist – sõidab kaplan Arvo Orav, et neile kõigile emakeeles jõulusõnumit viia.
Moskvasse sõidab Jõhvi koguduse õpetaja Peeter Kaldur. Moskva linn on pealtnäha väga usklik – Vassili Blaþennõi kiriku kuplid teevad panoraami eksimatult äratuntavaks, kuid iseasi on usu sügavus inimestes. «Moskvasse mindi varasematel aastatel õppima aineid ja erialasid, mida Eestis ei olnud võimalik õppida, mindi tööle, abielluti. Kõik see kokku tõi suurlinnas teenistustele ikka üle saja inimese kohale.» Kes praegu ees ootab, ei osanud õpetaja Kaldur arvata, kuid tema käigust saab Eesti Kirikust lugeda täpsemalt edaspidi.
Peterburi sõidab õpetaja Enn Salveste, temale on sealne kogudus varasemast tuttav kui väga sõbralik ja vastuvõtlik, kuigi jõulujumalateenistust peab ta Peterburis esimest korda. Seekord, 22. detsembril kell 12 tuleb ühendada omavahel nii jõulujumalateenistus kui esimese püha teema ja sõnum, niisiis saavad kokkutulijad ka armulauda. Peterburi kogudus on ligi viiekümneliikmeline, arvata on, et jõuluteenistusele tuleb 50–60 inimest.
Riias on ikka käinud Tallinna Püha Vaimu koguduse abiõpetaja Valdek-Raivo Johanson ja ka seekord sõidab ta teisel pühal teadustama valguse sünnist maa peale Kristuse kaudu. Laulab koor, teenistusele Jaani kirikus Riia vanalinnas tuleb ikka rohkem rahvast. Kui tavaliselt on eestikeelsed kokkusaamised kord kuus ja käärkambris, siis 26. detsembril kogunetakse suure altari ette.
Andres Mäevere Võrust sõidab 25. detsembri hommikul Petserisse, kus sel päeval ootavad-kuulavad ehk üheksa inimest. Üks oluline osa sõnumist kogudusele kõlab: pidage vastu, teenige edasi, Tema on sündinud.
Juune Holvandus

Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest! (Mt 20:28)