Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Jõulupidu Peetelis

18.12.2013 | | Rubriik: Uudised

11. detsembril peeti Tallinna Peeteli kirikus pensionil olevate vaimulike ja kirikumuusikute jõulupidu.  

Armulauaga palvusel teenisid peapiiskop Andres Põder, koguduse õpetaja Avo Üprus ja organist Eve Padar.
Peapiiskop Põder, tuginedes päeva kirjakohale – «Ma rõõmustasin, kui mulle öeldi: «Lähme Issanda kotta!»» (Ps 122:1) –, küsis kokkutulnuilt, kas nad on ka kokku lugenud, kui palju kordi nemad on oma elus läinud Issanda kotta – kirikusse.
Neid kordi on olnud väga palju ja need on enamuses ikka kantud rõõmust. Peapiiskop tänas kogu kiriku nimel südamest auväärseid emeeritusi selle eest, et nad on kandnud endas seda rõõmu, on jaganud seda teistele.
Üheskoos mälestati aasta jooksul lahkunuid: emeriitpraost Esra Rahulat, emeriit­õpetaja Harri Mõtsnikku ja õpetaja Henn Undi leske organist Hilja Unti.
Peeteli koguduse juhatuse esimees, kiriku sotsiaalkeskuse direktor Mati Sinisaar rääkis keskuse tööst. Lastekodus elab praegu kümme last, töötab päevakeskus. Juba 12 aastat loodetakse alustada noortekodu ehitusega. Mati Sinisaare sõnul ei ole mõtet maha maetud ja tulevikku vaadatakse lootusrikkalt.
Ühispildi tegemise järel siirduti sotsiaalkeskuse söögisaali, kus jõuluroogi maitsti, Margus Liivi juhtimisel üheskoos kauneid jõululaule lauldi ja lahke jõuluvana kingikotist osa saadi.
Emeriitvaimulike, nende abikaasade ja leskede ning pensionil olevate kirikumuusikute jõulupuud on peetud juba paarkümmend aastat. Esialgu saadi kokku konsistooriumis. Võõrustajaiks on olnud mitmed Tallinna kogudused. Viimastel aastatel on koos käidud Peeteli kirikus. Kokkutulnute poolt südamlik tänu võõrustajaile! Õnnistusrikast jõuluaega ka neile väärikatele kirikutöötajatele, kes seekord ühisele jõulupeole ei saanud tulla!
Tiiu Pikkur

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)