Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jõulumüsteerium tõmbab kirikule tähelepanu

11.12.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Rita Puidet

Vähemalt kolmekuningapäevani saab Tartu Maarja kiriku ees näha Jeesuse sünnilugu tutvustavat väljapanekut (fotol).

Jõulusõim Maarja ja Joosepiga avati pidulikult esimesel advendipühapäeval koos praost Ants Toominga, linnapea Urmas Klaasi ja Eestis teenivate Suurbritannia sõduritega, kes juba suvel aitasid raha koguda Maarja kiriku taastamiseks.
„Me soovime, et Tartu inimestel oleks jõulude ajal põnev Maarja kiriku juurest mööda jalutada. Eelmisel aastal olnud jõuluvalguse ja -muusika edasiarendusena on nüüd kiriku juures huvitava kunstilise lahendusega jõulumüsteerium,“ sõnas väljapaneku avamisel kirikut taastada aitava sihtasutuse turundusjuht Lehari Kaustel.
Dekoratsiooni valmistasid Tartu kunstikooli kolmanda kursuse õppurid. Tegu on varem Tallinnas Mustamäel olnud jõulusõime taaslavastusega. Kui tähelepanelikult kuulata, kostab kirikust muusikat.
Pimedal ajal kaunistab kirikut valgustorn, mis sümboliseerib koguduse unistust taastatud kirikust. Igal advendipühapäeval kell 16 on kiriku juures väike muusikaline etteaste. Talve esimesel päeval, mis on ühtlasi viimane advendipühapäev, süüdatakse aga jõuluvalgus. Et kirik võiks alati valgustatud olla ja inimesed saaksid sinna Jumala nimel kokku tulla, oodatakse kiriku taastamiseks jätkuvalt annetusi.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)