Esileht » Online » Online artiklid »

Jõuluks saab kirik vaskse tornikiivri

05.10.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Kuigi kogu vajaminevat raha Paide Püha Risti kirikul veel pole, alustas uus ehitaja tornikiivri renoveerimist ja lubab hea ilma korral tööd jõuluõhtuks lõpetada.

Teisipäeval väljastas Paide linnavalitsus kiriku tornikiivri restaureerimiseks ehitusloa. Et tööde esimese järgu, tellingute paigaldamise teinud osaühing Frantsiskus lõpetas tegevuse, kuulutas kiriku juhatus ehitaja leidmiseks välja uue konkursi.

Selle võitis osaühing Tarrest Ehitus, kellega sõlmiti septembri esimesel nädalal leping teise ja kolmanda järgu tööde tegemiseks.

Kiriku juhatuse liige, investeeringute juht Andres Jalak ütles, et tornikiivri ennistustööde lõpetamiseks on vaja 900 000 krooni. Tellingute paigaldamine läks kirikule maksma pisut üle poole miljoni krooni, mis on Jalaku kinnitusel Frantsiskusele ära makstud.

Teise ja kolmanda järgu tööd sattusid kevadel küsimärgi alla, sest ei linn ega riik leidnud raha tornikiivri uuedust toetada.

Paide linna tänavuses eelarves oli küll kirikule ette nähtud sihtannetus 400 000 krooni, aga selle katteallikas oli laen ja kevadel keelas riik omavalitsustel laenu võtta.
 

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)