Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Jõulukontsert Espoo kirikus 10. detsembril

04.12.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Jõulukontsert ”Sinuga koos!”
Esineja Helen Adamson
Teisipäeval 10.12. kell 19.00 Espoo toomkirikus, Kirkkopuisto 5. Sissepääs tasuta.

Jõulukontserdil kuuleme lisaks tuntud rahvusvahelistele jõulu- ja vaimulikele lugudele laule, mille sõnade autoriks on Helen Adamson ise. Artisti taustamuusikutena astuvad üles Reelika Ranik (laul), Anton Kogan (saksofon) ja Riivo Jõgi (klaver).

Kontserdil esineb ka lastekoor Helsingi Eesti Laululapsed.

Helen Adamson on Lõuna-Eestist pärit noor andekas lauljanna, kes alustas laulmisega varakult. Artisti esimene plaat ilmus 2006 aastal. Suurele kuulajaskonnale sai Helen Adamson tuntuks aastal 2010, lauluga Kas tead. Singlitena ilmunud lauludest on tuntuimad veel näiteks Nele-Liis, Naisena ja  Ausus. Aastal 2013 ilmus Helen Adamsoni enda kirjutatud laul Sinuga koos.

Küsides Helenilt miks ta laulmisega tegeleb, vastab Helen: ”Laulmine on minu kirg ja see teeb mind õnnelikuks”. Mitmete laulusõnade autorina, on Helenile laulude sisu ja sõnad tähtsad, sest nendes on mõtet ja tunnet. ”Loodan, et laulude kaudu võin teistele oma tundeid edasi anda”.

Helen Adamson esineb taustamuusikutega, kus taustalauljaks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzlaulu eriala lõpetanud Reelika Ranik. Reelika on mitmekülgne lauljanna, kelle repertuaari kuuluvad nii jazz, soul/funk kui ka pop-muusika suurimad hitid. Saksofonist Anton Kogan on Räpina Muusikakooli õpetaja ja noorte puhkpilliorkestri dirigent. Anton lõpetas 2005 aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Pianist Riivo Jõgi on dirigent ja kontsertmeister. Riivo on samuti õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, omandades sealt magistrikraadi koorijuhtimise erialal.

Pastor Raigo Liimani sõnul on eestikeelsete jõulukontsertite korraldamisest Espoo toomkirikus saanud traditsioon. Kontsert on osa Espoo koguduste mitmekultuurilist tööd. Aastal 1480 ehitatud Espoo toomkirikusse mahub 550 kuulajat. Suure populaarsuse tõttu eelmisel jõulukontserdil kahjuks kõik soovijad kirikusse ei mahtunudki.

Helen Adamson, Sinuga koos: http://www.youtube.com/watch?v=LCcgocSDiMY
Laulustuudio Helsingi Eesti Laululapsed: www.laulustuudio.fi

http://www.espoonseurakunnat.fi/web/nyt/joulu

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)