Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Jõhvi Muuseumi Selts kutsub näitusele

25.10.2016 | | Rubriik: Teated

samuel golombJõhvi kiriku altarialuses keldriruumis on aastaid olnud avatud muuseum, aga Jõhvi Muuseumi Selts eesotsas Astrid Niinepuuga korraldab juba aastaid näitusi ka kirikusaalis. Oktoobri lõpuni saab seal näha vabakutselise ajakirjaniku, haridus- ja kultuuritegelase Samuel Golombi (fotol) postkaardinäitust. Ligi sajal näitusel eksponeeritud postkaardil kujutatakse kirikuid ja religiooniga seonduvat. Postkaardid pärinevad Brasiiliast, Indoneesiast, Iisraelist ja paljudest muudest riikidest ja need on saadud tänu koguja aktiivsele kirjavahetusele.
Novembris avatakse aga juba uus näitus. See on pühendatud hingedeajale ja selle koostaja on Jõhvi keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Reet Kaldur. Ta on näituse tarbeks otsinud pildimaterjali ja raamatuid, mida võiks pimedal ajal lugeda ja mis aitaksid selgitada hingedeaja olemust rahvalikust ja kiriklikust vaatekohast. Näitus suunab ühtlasi inimesi raamatute juurde, ütleb raamatukogu ja muuseumi seltsi koostöö üle rõõmustav Kaldur.
Jõhvi Muuseumi Selts asutati aastal 2000 eesmärgiga jäädvustada tulevastele põlvedele Jõhvi kihelkonna ajalugu. Unikaalne Jõhvi kindluskirik on muuseumiks igati sobiv paik. Muuseum on aastaringselt avatud teisipäevast reedeni kell 11–16, laupäeviti maist novembrini kell 11–15. Täiskasvanule maksab muuseumipilet kaks eurot.

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)