Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Jõgeval unistatakse torniga kirikust

11.02.2015 | | Rubriik: Kirikuelu

jogeva kirik-1 copyJõgeva kogudus on võtnud nõuks ehitada endale päris kirik. Kui plaan teostub, kõrgub aastaks 2026 Jõgeval torniga kirik.

Suur torn on linnas juba olemas, nimelt vana veetorn (fotol), mille ala tagastati kogudusele paarkümmend aastat tagasi. Koguduse juhatuse esimees Mare Rosin ütleb, et krunt kingiti kogudusele juba 85 aastat tagasi ja kui pikka aega on tehtud nalja, et ehitame torni külge kiriku, siis nüüd proovitaksegi seda teha.
Kuus-seitse aastat on kogudust toetanud kohalike juurtega riigikogulane Aivar Kokk. Tänu temale sai kogudus jõulude ajal ideele õla alla 5000 euro näol. Rosina sõnul on ka linnajuhid positiivselt meelestatud ja praegu tegeleb juhatuse esimees detailplaneeringu küsimustega, et seejärel esitada linnale projekteerimisloa taotlus.
Hoone projekteerimine võib olla arhitektidele paras väljakutse, aga ühtlasi saab vana uhke torn uue elu ja eesmärgi inimeste teenimisel. Kavandatav hoone peaks täitma ka kontserdisaali funktsiooni. Koguduse õpetaja Valdo Reimann tunneb heameelt ilusa ettevõtmise üle ja loodab, et see toob rohkem inimesi kiriku juurde ning mitte ainult kontserti kuulama. Kogudus on avanud SEBs annetuste kogumiseks konto EE 601010220239609220 ja esimesed annetused on laekunud. Eile aga oli Jõgeval kontsert, kus koguti annetusi kiriku ehitamise heaks.
Jõgeva sai linnaõigused aastal 1938, kogudus asutati 22 aastat tagasi, aga torniga kirikut pole linnas kunagi olnud. Kogudus on tegutsenud vanas lasteaiamajas, kus peetakse ka jumalateenistusi. Selle ülalpidamist toetavad soomlased. Kui Jumal lubab ja kiriku ehitus tõeks saab, võiks kogudusemajja tulla näiteks vanadekodu. Aga see juba on puhas fantaasia, kui õpetaja sõnu kasutada.
Rita Puidet

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)