Esileht » Online » Online artiklid »

Jõelähtme kiriku aias avati monument neitsi Maarjale

05.09.2017 | | Rubriik: Online artiklid

20. augusti jumalateenistus Jõelähtme kirikus oli tavapärasest pidulikum. Esmalt pandi taasiseseisvumispäeva auks lilli Vabadussõja monumendile, lauldi ja deklameeriti Hando Runneli luulet. Jumalateenistuse järel avati kiriklas neitsi Maarjat puuskulptuur.

Miks valiti kiriku aeda kaunistama just jumalaema kuju? “Meie kihelkonna ja koguduse kaitsepühakuks on neitsi Maarja,” selgitab kirikuõpetaja Margus Kirja. See kajastub ka koguduse nimes, milleks on EELK Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kogudus.

Puidu kui materjali poolt rääkisid hinnakalkulatsioonid. “See on kõige odavam. Puus on ka maalähedust,” arvab Kirja.

Tellimus meili teel

Tegijate osas langes valik Karl Purga ja Ott Oleski kasuks, kellega võeti ühendust elektronposti kaudu.
Purga on Tartu kõrgema kunstikooli vilistlane skulptuuri erialal. Varasemalt on ta teinud tellimustöid eraaedadesse, kujutades elusloodust – linde ja loomi.

Eesti maaülikooli keskkonnamajanduse alal lõpetanud Olesk on töötanud OÜs Haljastuspartnerid, aga ka Ruhnu saarevahina. Oleks valmistab puidust metsloomi jänesest karuni, lisaks teeb ta mööblit.

“Minu paarimees Olesk edastas mulle meili. Ütles, kuhu see läheb. Siis ma hakkasin internetist otsima teema kohta materjali. Vaatasin, kuidas on eelnevad meistrid neitsi Maarjat kujutanud,” meenutab Purga.

Edasi loe Harju Elust.

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)