Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Jeremija tõstab nutu oma rahva pärast

09.11.2011 | | Rubriik: Teated


Eesti Filharmoonia Kammerkoor annab kaks kontserti: 18. novembril kl 18 Tartu ülikooli aulas ja 19. novembril kl 19 Tallinna Niguliste kirikus.

Vana Testamendi prohvet Jeremija Nutulaulud on inspireerinud arvukaid heliloojaid läbi sajandite. Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses kõlavad «Lamentatsioonid» kolmelt 16. sajandi renessansiajastu meistrilt, Thomas Talliselt, Orlando di Lassolt ja Tomas Luis de Victorialt. Orelit mängib Ene Salumäe.
Jumal saatis prohvet Jeremija rahvast hoiatama, et kui ta meelt ei paranda, vallutatakse nende maa. Aga rahvas ei võtnud Jeremijat kuulda ja Jeruusalemm langes vallutajate kätte. Rahvas sundis Jeremija minema Egiptusesse, kus ta tõenäoliselt suri. See pühakirjatekst on paelunud mitut heliloojat ja nende muusikalised tõlgendused on läbi ajastute inimesi sügavalt puudutanud. Kolme tõlgendust saabki kontserdil kuulata.
Eesti Filharmoonia Kammerkoori asutas aastal 1981 Tõnu Kaljuste, kes oli koori kunstiline juht ja peadirigent 20 aastat. Selle ajaga on koor kujunenud tuntuimaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Aastail 2001–2007 oli koori peadirigent ja kunstiline juht inglise muusik Paul Hillier, kes on tõstnud koori tuntust kaasaegse muusika esitajana ja jätkanud edukalt koori tegevust helisalvestuste valdkonnas. Alates septembrist 2008 on koori peadirigent ja kunstiline juht Daniel Reuss.                  
Pool tundi enne kontserdi algust on külastajatel võimalik kuulata muusikateadlase Toomas Siitani loengut ettekandele tulevatest teostest.
Pileti hind 10 eurot, sooduspilt 6 eurot kehtib lapsele alates 12. eluaastast (noorematele on sissepääs tasuta), õpilasele, üliõpilasele, ISIC- ja TEACHER-kaardi omanikule, pensionärile, invaliidile ja invaliidi saatjale.
Piletid on müügil ka enne algust kohapeal.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)