Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Jeesuse moega mees tursakirikust

26.10.2011 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Tõnu Veldrel on hea meel, et märkama on hakatud ka väikeste koguduste tegemisi. Mari PaenurmKoguduste juhatuseesimeeste konverentsil Nelijärvel valiti aasta esimeheks Tõnu Veldre Saaremaalt Anseküla Maarja kogudusest.
Põhjendus aasta esimehe kandidaadiks esitamiseks oli muljetavaldav ning seda toetasid eri koguduste esindajad, kohalik vallavanem ja Saarte praost.
Nagu võib lugeda ja kuulda, on Tõnu viimasel seitsmel aastal pannud kogudusetöösse ja muudesse vabatahtlikesse ettevõtmistesse kogu oma hinge. Ühistöö eestvedamine päädis ka Anseküla kiriku pühitsemisega, mis Salme vallas endisesse kalatööstuse hoonesse on ehitatud ja mida kohalikud hellitavalt tursakirikuks kutsuvad.
Lisaks sellele on koguduse kaastööline Veldre ka Saaremaa Muinsuskaitse Seltsi ja Martin Körberi Seltsi juhatuse esimees ning Saaremaa militaarmuuseumi rajaja.
Tõnu Veldre on panustanud koguduse ja kohaliku omavalitsuse koostöösse ning hoidnud aktiivseid suhteid Soome sõpruskogudusega Luvias. Veldre juhendab ka Saaremaa Noorte Meeste ja Noorte Naiste Kristliku Ühingu ajalooringi.
Nii saab Tõnu Veldre kohta palju tiitleid kokku, aga lisaks sellele on tema kohaloleku ja tööga võimalik alati arvestada. Küsimuse peale, kas taoline tunnustus annab jõudu juurde ka edaspidiseks toimetamiseks, naerab mees, et eks tule toimetada ja seda ka ilma tunnustuseta. Veldrel endal on hea meel, et tunnustuse pälvis väga väikese koguduse juhatuse esimees, Ansekülas oli möödunud aastal 124 liiget (neist 34 tegid oma annetuse), ristiti kolm ja leeris käis üks inimene.
Koguduse vaimulik Anu Konks on õnnelik selle üle, et Veldre tehtud suurt tööd on ka kaugemalt näha.
Mari Paenurm

Käige nagu valguse lapsed – sest valguse vili on ju igasuguses headuses ja õiguses ja tões. (Ef 5:8b,9)