Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – meie aitaja

30.08.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Jeesus oli üks oma aja tuntumaid isikuid. Kus ta ringi liikus, seal oli kohe kohal ka rahvamass. Inimeste huvi tulenes sageli sellest, et Jeesus aitas hättasattunuid. Jeesuse ajal puudus korralik meditsiinisüsteem ja kui inimene oli haige, siis pidi ta sageli väga palju kannatama.
Lähedase kannatuste nägemine oli ka omaste jaoks suureks probleemiks. Nii oli loomulik, et inimesed haarasid kinni igast võimalikust abistajast. Jeesuse imetegudest kõneleb Piibel. Ta aitas haigeid, ka neid, keda keegi teine aidata ei saanud.
Hättasattunuid aidates jagas Jeesus inimestele Jumala armastust. Ta polnud tavaline imeravitseja, nagu neid oli Kristuse ajal teisigi, vaid ta oli Jumala Poeg ning inimest aidates kuulutas Jeesus talle ka Jumala sõna. Nii tehes osutas Kristus sellele, et tal on jumalik vägi, sest mitte igaüks ei suutnud aidata hättasattunut. Jeesus ei oodanud aitamise eest mingit tasu, vaid ta soovis, et inimesed pöörduksid Jumala poole.
Tänapäeval on meil toimiv meditsiinisüsteem ja sotsiaalhoolekanne, mis on saanud ajaloos alguse kiriku tegevusest. Kuigi inimene võib saada palju abi, on siiski elus sageli ka selliseid olukordi, kus ei suuda aidata ei arst ega sotsiaalhoolekanne. Siis on hea mõelda Issandale ja paluda temalt abi, sest tema armastus kannab meid ka siis, kui ükski inimene ei suuda aidata.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda. (1Jh 4:21)