Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – meie aitaja

19.08.2015 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Inimese üks soovidest on turvalisus. Me loodame, et elumuredes leidub keegi, kes aitab. Vahel märkame, et nii mõnigi sõber unustab meid sootuks, kui meil abi vaja läheb. Mõnikord ei suuda inimesed meile abiks olla ka siis, kui nad seda siiski püüavad.
Elus on olukordi, mil tunneme end mahajäetuna või tajume, et inimeste abistamisel on oma piirid. Raskelt haiget ei suuda sõbrad terveks teha, vahel saavad ka arstid aidata vaid vähesel määral. Sageli haarab meid siis masendus ja meeleheide, sest muidu nii turvaline elukeskkond ei kanna ega anna tuge keerulises olukorras.
Nendes eluhetkedes on hea, kui inimesel on Jumal, kellele ta võib loota. Jumal on kõikvõimas. Temal on kogu meelevald ja kogu jõud. Inimene võib tema poole pöörduda ja abi paluda.
Paljud on kogenud, et hinge kõige suuremas ahastuses palutud palved on saanud vastuse, ja suudavad selle najal edasi minna. Jumal tahab inimest aidata. Jeesuse avaliku tegevuse üks eesmärke oli minna abivajajate juurde ja neile abi osutada. Pühakirjast võime näha, kui paljud said abi. See annab ka meile raskes olukorras lootust. Alati võime paluda ja minna Jumalale lootes edasi.
Kaido Soom

Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile! (Lk 9:62)