Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus – meie aitaja

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Jeesus aitab meid. Aga kuidas?
Pühapäeva evangeelium Jh 9:1–41 jutustab ilmeka loo pimedana sündinu nägijaks saamisest ning sellest, mida kõike tollest Jeesuse imeteost siis arvama hakati.
Eelmise nädala lõpus oli Paides arvamusfestival. Mind kõnetas seekord eriti arutelu pseudoteaduste pealetungist. Jah! Kunagi kujundas ühiskonda valdavalt usk. Siis tuli teaduse ja tehnika revolutsioon, mis ideoloogiliselt vastandas usu ja teaduse. Nüüd pole enam vaja ka teadust, sest vohab vaba arvamus, mis kohati omandab päris muret tekitavaid jooni. Vanemad jätavad lapsed vaktsineerimata; inimesed joovad sisse imeravimit MMS (pesuvalgendi); Tartust paarisaja kilomeetri raadiuses pole teadlastel lubatud isegi uurida võimaliku puidurafineerimise tehase mõju … Kirikuski leidub inimesi, kes arvavad hereesiaks seda, kui keegi Kristuse halastuse valguses tahab vaagida asju, mille suhtes nemad näevad juba hukkamõistu otsuse tehtud olevat.
Jeesus ütleb: „Mina olen tulnud maailma kohtumõistmiseks, et need, kes ei näe, hakkaksid nägema, ning nägijad jääksid pimedaks“ (Jh 9:39).
Esmaspäeval tähistame Eesti Vabariigi taasiseseisvumise aastapäeva. Vaba riik tähendab meile nii usuvabadust kui sõnavabadust – väga suurt vastutust. Nii usk kui teadus on ühes asjas sarnased. Mõlemas edenemiseks on vaja kogu elu alandlikult õppida ning nii pühakud kui akadeemikud on reeglina tundnud, et tegelikult ei tea nad veel pooligi asju. Aga vankumatute arvamuste süüdimatuks pimesikumänguks pole end koolitarkusega vaevata vajagi.
Mart Salumäe