Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kurjuse võimu võitja

15.03.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Kui alustada päeva hommikul raadio kuulamisega, võib kuulda, kui palju on juhtunud meie ümber kurja alates liiklusõnnetustest, mille on põhjustanud purjus juhid, ja lõpetades terrorirünnakutega kusagil maailma suurlinnas. Kannatajateks on tavaliselt süütud inimesed. Kurjus tungib ka meie koju, nii oli presidentki sunnitud vabariigi aastapäeva kõnes pühendama olulise osa perevägivallale ja selle vastu võitlemisele. Vägivald saab sageli alguse kodust, jätkub koolis ja hiljem, täiskasvanueas ei suuda inimene elada ilma vägivallata.
Kust saab kurjus alguse? Tihti on vägivaldne inimene ka ise ohver. See, keda kodus on pekstud, peksab sageli ka ise. Tundub, et kurjuse ringist välja pääsemine on keeruline. Tegelikult on väljapääs olemas. Kurjuse võidab headus ja armastus. Kui inimene püüab halvast vabaneda, siis tekib tema ellu tühi koht ja kui see ei täitu millegagi, siis tuleb kurjus tagasi (Mt 12:43–45). Halva asemele peaks astuma hea, viha asemele armastus, kurjuse asemele headus.
Usk Jumalasse ja tema kogemine võib tuua inimese elus kannapöörde ja muuta väärtushinnanguid. Just seda võisid Jeesuse kaasaegsed kogeda, kui nad nägid Jeesuse suhtumist inimesesse. Ta armastas ja andis andeks ning andis võimaluse uueks eluks. Kasvatades usu läbi headust, võidame kurja.
Kaido Soom

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)