Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kurjuse võimu võitja

24.02.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Avades hommikul ajalehe või kuulates raadiost uudiseid, märkame sageli kurjust, mis on selles maailmas. On inimesi, kes ei hooli teistest ja kes omaenda kasu nimel on valmis teiselt elu võtma. Terrorist ei mõtle enam oma ligimesele, vaid on valmis teise inimese surma saatma, et oma tahtmist läbi viia. Kurjus on siin maailmas sageli võidutsemas ja me ei suuda tihti selle vastu seista. Nii peame lugema ajalehest küll terrorirünnakutes hukkunutest kui allatulistatud lennukites surnutest. Kurjus on võtmas endale globaalseid mõõtmeid ja me ei saa ennast enam kusagil täiesti turvaliselt tunda.
Argieluski võime kohata inimesi, kes on kurjad, seisavad üksnes enda kasu eest ja on valmis teistest inimestest teerulliga üle sõitma, et oma kasu või oma õigust jalule seada. Vaatasin telerist liiklusõnnetuste videot ja nägin, kuidas autojuht väljus autost ning asus kurikaga peksma teist autojuhti, kes oli liikluses käitunud ebakorrektselt. Viha ja kurjus õhkus sellest videost. Kahjuks peame taolisi inimesi nägema ka oma elus. Selle asemel, et asju hea poole pöörata ja andeks anda, aetakse taga oma õigust ja seda tehakse nii kurjalt.
Jeesus kõneles armastusest ja andestusest. Kurjuse siin maailmas võidab armastus. Võime paluda Jumalalt jõudu, et seista headuse poolel.
Kaido Soom

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)