Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kurjuse võimu võitja

19.03.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Sellesse maailma kuuluvad headus ja kurjus. Elus on küllaltki raske tõmmata piire headuse ja kurjuse vahele. Sageli on selle maailma kurjus ennast peitnud õigete asjade eest võitlemise maski taha. Nii seistakse poliitikas sageli väliselt teatud õigete asjade eest, kuid tegelikkuses aetakse taga omakasu. Võtame Eesti peaministrikandidaadiga juhtunu või ühe riigi soovi kaitsta oma rahvuskaaslasi. Kõik argumenteerivad oma tegevusi üllaste kaalutlustega, kuid kas see on tegelikult nii?
Usulises maailmas võib kurjus ennast varjata prohvetluse kilbiga. Milline on õige prohvet? Ka Jeesuse aja inimesed küsisid seda ja paljudel oli raske uskuda Kristuse sõnumisse, sest nad kartsid, et tegu on valeprohvetiga. Kui vaadata kiriku ajalugu, siis võib leida palju näiteid sellest, kuidas nii mõndagi õiget sõnumikuulutajat on taga kiusatud ja ahistatud, sellal kui nii mõnigi eksiõpetaja on saanud vabalt tegutseda.
Piiride tõmbamine on tihti väga raske. Kuid inimene peab tegema siin mingid valikud, sest valikuid tegemata on ta valel poolel. Alati tasub palvetada, et saada aru, kas tegu on hea või kurjaga. Ja pühakiri annab meile siin nõu.
Kui elus tuleb võitlusi, siis kristlane ei pea kartma, vaid võib olla julge, sest Jeesus on võitnud kurjuse ja tema nimesse ristituna saame meiegi sellest võidust osa.
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)