Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Jeesus – kurjuse võimu võitja

02.03.2010 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Alati ei ole lihtne aru saada, mis on hea ja mis on kurjast. See, mis ühe arvates on igati meeldiv ja tore, on kellegi teise meelest täiesti taunitav. Inimlikult saab mõlemat seisukohta põhjendada. Aga kummal on õigus?
On üks vana soovitus: kui sa ei ole kindel, kas mingi tegevus on sulle kui kristlasele hea või kohane, siis mõtle, kas Jeesus tuleks sinuga kaasa, kas Tema annaks oma õnnistuse sinu ettevõtmisele. Selline vaatenurk asetab vahel asjad teise valgusesse.
Ilmutuse raamatus öeldakse hoiatavalt Laodikeia koguduse kohta: «Ma tean su tegusid, et sa ei ole külm ega kuum. Oh oleksid sa ometi külm või kuum! Aga nüüd, et sa oled leige ja mitte külm ega kuum, sülitan ma su välja oma suust.» (Ilm 3:15–16).
Liiga sageli oleme me loiud ja ükskõiksed, laseme asjadel minna, nagu nad lähevad, ega püüagi vastu seista kurja sepitsustele.
Ps 19:13 ütleb Laulik: «Eksimused – kes neid märkab? Salajastest pattudest mõista mind vabaks!»
Kõige lihtsam reegel on muidugi palvetada iga uue päeva algul kõik eelseisvad asjad läbi. Eriti sinu jaoks suured ja tähtsad otsused. Paluda Jeesust endale saatjaks kaasa. Iga päev. Kurja rünnakutest me ei pääse, aga Issandaga koos suudame kurja ära võita.
Mare Palgi

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)